Verte grįsta e. sveikatos plėtra, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0208
Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0208
Projekto pavadinimas: „Verte grįsta e. sveikatos plėtra”.
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.
Projekto mokslinio tyrimo vadovas: prof. dr. Birutė Mikulskienė.
Studentė: Karina Segal.
Santrauka: Projekto tikslas – išsiaiškinti kaip sveikatos priežiūros specialistai ir gyventojai vertina sveikatos priežiūrą, tame tarpe ir e. sveikatos paslaugas Lietuvoje, kokius įstatymų apibrėžtus sveikatos priežiūros kokybės elementus jie išskiria, kaip prioritetinius, kuriems iš jų skiria vertės kategoriją, kaip lūkesčiai atitinka jų suvokiamą paslaugų vertę. Analogiški konceptai bus patikrinami klausiant nuomonės apie e. sveikatos pridėtinę vertę, naudojimosi įgūdžius, suvokiamą vertę sau ir jų sveikatos valdymu.
Siekiamas rezultatas: E. sveikatos plėtra, nors ir būdama pažangia vadybine inovacija, dėl įvairių priežasčių Lietuvoje patyrė nemenkų išbandymų ir sukėlė daug nepasitenkinimo tarp nuolatinių sistemos vartotojų. Naujausi sveikatos priežiūros vadybos tyrimai ima koncentruotis į verte grįstą sveikatos priežiūros koncepciją, kuria bandoma atsakyti, kaip turėtų plėtotis sveikatos priežiūra ir koks e. sveikatos indėlis turėtų būti efektyviausias siekiant kurti apčiuopiamą vertę su mažesnėmis sąnaudomis, atsisakant vertės nekuriančių paslaugų ir išlaidų. Į vartotojų vertės suvokimą orientuota e. sveikatos stebėsenos sistema išspręstų ne tik praktinę sveikatos priežiūros neefektyviai valdomų kaštų problemą, bet ir padėtų valdyti gan chaotišką ir inertišką e. sveikatos plėtros procesą, otai savo ruoštu kurtų geresnę sveikatos priežiūrą pacientui, kuriant socialinę naudą sveikai visuomenei.
Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Studentų gebėjimų vykdyti MTEP veiklą ugdymas“. Dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).