Mokesčių ir finansų teisė | Studijos Lietuvoje | MRU

Mokesčių ir finansų teisė LL.M

Studijų programos kryptis Teisė
Valstybinis kodas 6211KX016
Suteikiama kvalifikacija Teisės magistras LL.M
Studijų trukmė Nuolatinės studijos – 1 metai.
Studijų kalba Lietuvių
Studijų kaina 1727 € už semestrą (2025 m.)

Teisės studijos – Nr. 1 Lietuvoje

QS World University Rankings by subject 2024 universitetų reitingo teisės kryptyje duomenimis MRU yra Nr. 1 tarp Lietuvos ir Baltijos šalių universitetų.

Programos tikslas

„Mokesčių ir finansų teisė“ LL.M. programa yra vienintelė specializuota mokesčių ir finansų teisės magistro studijų LL.M. programa Lietuvoje.

Mokesčių ir finansų teisės LL.M. studijos skirtos parengti aukštos kvalifikacijos mokesčių ir finansų teisės specialistus, gebančius teikti teisines konsultacijas šiuolaikinėje verslo aplinkoje, sistemiškai paaiškinti naujausias mokesčių ir finansų teisės aktualijas bei raidos tendencijas, analizuoti bei vertinti sudėtingus mokesčių ir finansų teisės klausimus, spręsti verslui iškilusias teisines problemas bei teikti pasiūlymus įstatymų leidėjui dėl teisinio reglamentavimo mokesčių ir finansų teisės srityje tobulinimo.

Šios teisės LL.M. studijos yra orientuotos į naujausias mokesčių ir finansų teisės aktualijas bei raidos tendencijas, padedančias vertinti sudėtingus mokesčių ir finansų teisės klausimus. Studijų programa yra taikomojo pobūdžio, labiau orientuota į praktinę veiklą.

Studijų programa yra vykdoma bendradarbiaujant su tarptautine audito, apskaitos, konsultacijų, mokesčių ir teisės paslaugas teikiančia kompanija PricewaterhouseCooper. Rengiant programos turinį taip pat buvo konsultuotasi su kitomis mokesčių ir finansų teisės srityje veikiančiomis kompanijomis ir kontoromis: EY, Deloitte, Walless, Ellex, taip pat Mokestinių ginčų komisijos atstovais.

 

Karjeros perspektyvos

Tai profesinė magistro programa, orientuota į profesinių žinių gilinimą, todėl programos absolventai galės sėkmingai dirbti privačiame sektoriuje: advokatų kontorose, konsultacinėse įmonėse, kurioms reikalingi mokesčių ir finansų teisės profesionalai, viešajame sektoriuje: mokesčių administravimo ir finansų rinkų dalyvių veiklą prižiūrinčiose institucijose, tarptautinėse organizacijose, kurios sprendžia mokesčių ir finansų klausimus.

Studijų metu įgytos žinios leis programos absolventams tapti aukštos kvalifikacijos specialistais, turinčiais specializuotų mokesčių ir finansų teisės žinių ir gebančiais jas sėkmingai taikyti praktikoje sprendžiant įvairius teisinius klausimus. Be to, savarankiškai veikti nusprendę absolventai galės dirbti ir nepriklausomais konsultantais ar įsteigti savo įmones, teikiančias teisines konsultavimo mokesčių ir finansų klausimais paslaugas.

 

Kas yra LL.M.

LL.M. (lot. Legum Magister, liet. Teisės magistras) yra tarptautiniu mastu pripažintas teisės magistro laipsnis. Universalaus LL.M apibrėžimo nėra, nes įvairiose pasaulio šalyse savo turiniu ir paskirtimi šios studijų programos gali skirtis. Lietuvoje teisės LL.M. magistro kvalifikacinis laipsnis paprastai suteikiamas baigus vienerių metų specializuotą teisės magistro studijų programą. Studijų metu didesnis dėmesys skiriamas praktinių studentų įgūdžių tobulinimui, mažiau ugdant mokslines tiriamąsias kompetencijas. Studijos baigiamos egzaminu, nėra rašomas magistro baigiamasis darbas. LL.M studijos skirtos:

  • teisės studentams, siekiantiems specializuotis konkrečioje siauroje teisės srityje;
  • praktikuojantiems teisininkams, norintiems savo kompetencijas papildyti konkrečiomis, jų praktikoje reikalingomis žiniomis ir įgūdžiais;
  • kitų profesijų atstovams, turintiems kitos nei teisės krypties universitetinį išsilavinimą, siekiantiems savo kompetencijas papildyti specializuotomis su jų praktikos sritimi susijusiomis teisinėmis žiniomis ir įgūdžiais.

Asmenys, įgiję LL.M. teisės magistro kvalifikacinį laipsnį, gali studijuoti teisės krypties doktorantūroje mokslo ir studijų institucijų nustatyta tvarka. Šiuo metu MRU nustatyta tvarka asmuo, turintis teisės bakalauro ir LL.M. teisės magistro kvalifikacinius laipsnius, gali dalyvauti konkurse, jei yra paskelbęs ne mažiau kaip du mokslo straipsnius recenzuojamuose teisės mokslo krypties mokslo leidiniuose, iš kurių bent vieno yra vienintelis autorius. 

Šiuo metu galiojantis klasikinių teisinių pareigybių (advokato, prokuroro, teisėjo ir notaro) reglamentavimas numato reikalavimą turėti teisės bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius arba teisės magistro kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį universitetinį išsilavinimą). Šie teisės aktai neįvardija naujojo LL.M. teisės magistro kvalifikacinio laipsnio kaip alternatyvos klasikiniam teisės magistro laipsniui. Teisės LL.M. magistro kvalifikacinis laipsnis, nors ir prilyginamas teisės magistro laipsniui, šiuo metu negarantuoja teisės pretenduoti į klasikines teisines pareigybes, nes nėra oficialios klasikinių teisinių profesijų savivaldos institucijų pozicijos jo atžvilgiu.

Aktuali informacija
Studijų dalykai

STUDIJŲ PROGRAMOS PLANAS

Studijų dalykai pagal grupes

Kreditai (ECTS)

1 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Mokesčių teisės teorinės ir praktinės problemos

6

Finansinės apskaitos teisinis reguliavimas

6

Tarptautinė mokesčių teisė

6

Finansų rinkų teisė

6

Tarptautinė finansų sistema

6

2 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

24

Tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai

6

Finansinių paslaugų teisė

6

Bendrovių teisė

6

Baigiamasis egzaminas

6

Pasirenkamas dalykas

6

Tvarumo reglamentavimas – ESG

6

Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reglamentavimas

6

Studijų Rezultatai

Bendrosios kompetencijos ir studijų rezultatai (siekiniai)

 Asmeniniai gebėjimai

Gebėjimas savarankiškai ir kryptingai pasirinkti tobulinimosi kryptį profesinėje veikloje, prisitaikyti prie kintančios darbo ir / ar verslo aplinkos.

 Socialiniai gebėjimai

Gebėjimas profesionaliai tiek savarankiškai, tiek komandoje teikti atstovavimo bei ginčų sprendimo teisines paslaugas mokesčių, finansinių paslaugų ir finansų rinkų teisės klausimais.

 

Dalykinės kompetencijos ir studijų rezultatai (siekiniai)

Žinios ir jų taikymas

Gebėjimas analizuoti ir paaiškinti teisinio reguliavimo specifiką mokesčių, finansinės apskaitos, finansinių paslaugų, finansų rinkų, bendrovių veikimo ir finansavimo klausimais.

Gebėjimai atlikti tyrimus

Gebėjimas analitiškai vertinti ir modeliuoti bendrovių kūrimo, valdymo bei pabaigos situacijas, priimti socialiai atsakingus ir etiškus sprendimus, įvertinti alternatyvius sprendimų variantus.

 Specialieji  gebėjimai

Gebėjimas aiškiai ir nedviprasmiškai formuluoti logiškas, mokesčių ir finansų teisės žiniomis pagrįstas išvadas bei perteikti jas tiek specialistų, tiek ir ne specialistų auditorijoms.

Gebėjimas spręsti su mokesčių, finansinių paslaugų ir finansų rinkų teisiniu reguliavimu, bendrovių veikimu susijusias teisines problemas.

Priėmimo sąlygos

Stojantieji į Mokesčių ir finansų teisės LL.M. studijų programą asmenys turi atitikti bent vieną iš šių sąlygų:

  • Baigę universitetines teisės bakalauro arba vientisąsias teisės studijų krypties studijas. 
  • Baigę kitos nei teisės studijų krypties universitetines pirmosios pakopos studijas ir universitete vykdomas papildomas teisės krypties studijas, kurių apimtis ne mažesnė kaip 60 studijų kreditų. Papildomosios teisės studijų krypties studijos turi būti baigtos iki stojimo į programą pradžios.
  • Baigę kolegines teisės studijų krypties studijas ir universitetuose vykdomas papildomas teisės krypties studijas, kurių apimtis ne mažesnė kaip 60 studijų kreditų. Papildomosios teisės studijų krypties studijos turi būti baigtos iki stojimo į programą pradžios.
  • Yra baigę kitos nei teisės krypties universitetines pirmosios arba antrosios pakopos studijas ir turintys ne trumpesnę kaip 3 metų teisės taikymo darbo patirtį srityje, susijusioje su mokesčių ir finansų teise. Tokiu atveju turi būti baigiamos 15 studijų kreditų apimties papildomosios teisės LL.M. krypties studijos, kurios vykdomos iki programos įgyvendinimo pradžios. Teisės taikymo darbo patirtis įvertinama priėmimo taisyklėse nustatyta tvarka.

Konkursinio balo sandara pretenduojantiems į magistrantūros studijas: 

  1. Konkursinį balą sudaro dviejų dalių suma: 

  • baigiamųjų egzaminų ir (arba) baigiamojo darbo įvertinimų (pažymių) aritmetinis vidurkis, padaugintas iš 0,8 svertinio koeficiento; 
  • likusiųjų diplomo priede arba priedėlyje įvertinimų (pažymių) aritmetinis vidurkis. 

Baigusiųjų Lietuvos aukštąsias mokyklas, diplomo priedėlyje esantys nekonvertuoti į 10-ties balų sistemą pažymiai, įgyti pagal mainų programas, neįtraukiami į konkursinį balą. 

   2. Konkursinio balo sandara pretenduojantiems į atitinkamų magistrantūros studijų programų studijas po papildomų studijų.
Konkursinį balą sudaro dviejų dalių suma: 

  • baigiamųjų egzaminų ir (arba) baigiamojo darbo įvertinimų (pažymių) aritmetinis vidurkis, padaugintas iš 0,8 svertinio koeficiento; 
  • likusiųjų diplomo priede arba priedėlyje ir papildomų studijų pažymėjime esamų įvertinimų (pažymių) aritmetinis vidurkis.

Priėmimo tvarka į magistrantūros studijas

Priėmimo tvarka į teisės  krypties ir teisės LL.M. papildomąsias studijas

Studijų kainos

Studijų organizavimas

Nuolatinės studijos (lietuvių k.) – 1 m.

Studijos vykdomos moduliniu principu. Vienu metu studentai studijuoja vieną dalyką.

Užsiėmimai darbo dienomis nuo 18 val. iki 21 val. (ne daugiau nei 3 darbo dienos per savaitę) organizuojami nuotoliu.

Šeštadieniais nuo 9 iki 16 val. (ne daugiau nei 2-3 šeštadieniai per mėnesį) universiteto patalpose organizuojami praktiniai užsiėmimai bei atsiskaitomosios veiklos. Juose studentams privalu dalyvauti.

Studijų programą rekomenduoja