Dalykinė anglų kalba ir tarpkultūriškumas - MRU

Dalykinė anglų kalba ir tarpkultūriškumas

Studijų programos kryptis Filologija
Suteikiama kvalifikacija Humanitarinių mokslų magistras
Studijų trukmė Nuolatinės studijos - 1,5 m.
Studijų kalba Anglų
Studijų kaina 2492 € už semestrą (2025 m.)

Programos tikslas

Programos studijos, skirtos parengti aukštos kvalifikacijos dalykinės anglų kalbos specialistus, gebančius atpažinti ir suvokti visuomeninio gyvenimo reiškinių socialinius bei kultūrinius bruožus, juos analizuoti ir vertinti bei, šių žinių ir gebėjimų pagrindu, vykdyti dalykines kalbines užduotis, būtinas sklandžiam tarpkultūriniam dialogui anglų kalba užtikrinti.

Šios antrosios pakopos studijos apima du svarbiausius segmentus: dviejų dalykinių sričių (tarptautinio verslo ir tarptautinės teisės) anglų kalbos studijas bei tarpkultūriškumo studijas, pagrįstas Vakarų ir Rytų visuomenių kultūrinių aspektų ir jų globaliųjų sąsajų analize ir vertinimu. Studijos suteiks tiek teorinių žinių, būtinų atlikti šių sričių tyrimus, tiek praktinių gebėjimų, reikalingų organizuojant ir vykdant tarptautinės komunikacijos procesus verslo įmonėse ir valstybinėse įstaigose.

Studijos vykdomos anglų kalba.

Studentams yra suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautinėse „Erasmus+“ studentų mainų programose.

Karjeros perspektyvos

Šios programos absolventai galės pritaikyti studijų metu įgytas žinias ir gebėjimus įvairiose organizacijose, kurioms reikalingi dalykinės anglų kalbos specialistai, gebantys užtikrinti sklandžią komunikaciją tarpkultūrinėje aplinkoje: nacionalinėse ir tarptautinėse verslo įmonėse (paslaugų teikimo, logistikos, importo/eksporto ir kt.); žiniasklaidos įmonėse; rinkodaros įmonėse ir reklamos agentūrose; skaitmeninio turinio kūrimo įmonėse; turizmo agentūrose; valstybinių įstaigų tarptautinių ryšių padaliniuose. Programos absolventai taip pat galės tęsti studijas humanitarinių mokslų srities filologijos krypties doktorantūroje.

Aktuali informacija
Studijų dalykai

STUDIJŲ PROGRAMOS PLANAS

Studijų dalykai pagal grupes

Kreditai (ECTS)

1 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Dalykinis diskursas

6

Dalykinė anglų kalba ir komunikacija 1 (tarptautinio verslo sritis)

6

Mokslinių tyrimų metodologija

6

Vakarų visuomenės studijos: literatūriniai, kultūriniai ir globalieji aspektai

6

Tarpkultūrinis raštingumas

6

2 SEMESTRAS

30

Privalomieji dalykai

30

Dalykinė anglų kalba ir komunikacija 2 (tarptautinės teisės sritis)

6

Tekstynų lingvistika

6

Tiriamojo darbo projektas 1

6

Rytų visuomenės studijos: literatūriniai, kultūriniai ir globalieji aspektai

6

Alternatyviai pasirenkami

6

Kūrybiškumas ir inovacijos tinklinėje visuomenėje

6

Vizualioji komunikacija ir istorijų kūrimas

6

Studijų rezultatai

Studijų rezultatai (siekiniai), ugdantys dalykines kompetencijas

Žinios ir jų taikymas

  1. Suvokia ir geba apibrėžti dalykinę kalbą kaip reiškinį ir jos vietą žmonių veiklos pasaulyje, apibūdinti dalykinės kalbos skiriamuosius bruožus, komunikacines funkcijas bei tipus platesniame lingvistiniame, pragmatiniame ir tarpkultūriniame kontekste.
  2. Suvokia ir geba apibrėžti tarpkultūriškumo sąvoką, jos sąsajas su literatūriniais, sociokultūriniais ir komunikaciniais procesais, apibūdinti šiuos procesus ir juos lemiančius veiksnius.
  3. Suvokia ir geba apibrėžti lingvistinių, kultūrinių ir literatūrinių tyrimų tikslus ir uždavinius kitų mokslų kontekste, paaiškinti ir palyginti šių tyrimų krypčių ištakas, metodus ir tarpusavio sąveikas.

Gebėjimai vykdyti tyrimus

  1. Geba savarankiškai formuluoti lingvistinę ir / arba tarpdisciplininę tyrimo problemą, pasirinkti tinkamus tyrimo metodus jai spręsti.
  2. Geba savarankiškai rinkti, analizuoti, sisteminti ir kritiškai vertinti tyrimo duomenis, pasitelkdama(s) šiuolaikinius duomenų rinkimo ir apdorojimo būdus.
  3. Geba savarankiškai analizuoti ir interpretuoti empirinių tyrimų duomenis, kūrybiškai taikyti lingvistines ir / arba tarpdisciplininių tyrimų teorijas, savo tyrimą vertinti kitų tyrimų kontekste.
  4. Geba pateikti savarankiško tyrimo rezultatus raštu ir žodžiu, argumentuotai diskutuoti, apginti savo požiūrį.

Specialieji gebėjimai

  1. Geba analizuoti ir vertinti dalykinės kalbos reiškinius platesniame lingvistiniame, pragmatiniame, tarpkultūriniame kontekste, taikydamas taikomosios lingvistikos ir tarpdisciplininius metodus.
  2. Geba kurti ir referuoti dalykinės anglų kalbos tekstus bei efektyviai bendrauti dalykine anglų kalba žodžiu ir raštu, atsižvelgdama(s) į komunikacinę intenciją ir kultūrinę aplinką bei įvertindama(s) skirtingų auditorijų poreikius ir kontekstą.
  3. Geba analizuoti ir vertinti literatūros ir kultūros procesus, jų vertybinius, sociopolitinius, globaliuosius aspektus.
  4. Geba efektyviai naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, duomenų ištekliais ir šaltiniais, kūrybiškai taikyti medijų technologijas, analizuodama(s) studijuojamos kalbos tekstus platesniame (tarpdisciplininiame) kontekste.

Studijų rezultatai (siekiniai), ugdantys bendrąsias kompetencijas

Socialiniai gebėjimai

  1. Geba bendrauti ir bendradarbiauti daugiakultūrėje aplinkoje su profesinės veiklos ir visuomenės atstovais, spręsdama(s) savo srities problemas.
  2. Geba argumentuotai pristatyti savo žinias ir veiklos rezultatus įvairių interesų ir kultūrų atstovams, atvirai priimant tradicijų ir požiūrių įvairovę.

Asmeniniai gebėjimai

  1. Geba veiksmingai planuoti ir organizuoti savo profesinę veiklą ir mokymąsi, pasirinkti tobulinimosi kryptis ir nuolat lavintis savarankiškai.
  2. Geba kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, priimti strateginius tolesnio profesinio augimo sprendimus, reaguodama(s) į kompleksinius pokyčius ir naujoves.
  3. Savarankišką profesinę veiklą geba grįsti mokslinių tyrimų rezultatais.
Priėmimo sąlygos

Kas gali pretenduoti

  • Baigę pirmosios pakopos anglų filologijos ir vertimo studijų krypčių grupės universitetines bakalauro studijas.
  • Baigę bet kurios studijų krypties universitetines bakalauro studijas. Šių kandidatų anglų kalbos gebėjimai turi atitikti C1 lygį pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Be to, kandidatai turi būti išklausę kalbotyros, literatūros ir / arba kultūros studijų dalykų, kurių bendra apimtis bent 15 kreditų. Nestudijavusiems šių dalykų sudaromos galimybės baigti MRU papildomąsias studijas, kurias sudaro kalbotyros, literatūros ir kultūros studijų dalykai.

Konkursinio balo sandara pretenduojantiems į magistrantūros studijas.

Priėmimo tvarka į magistrantūros studijas

Registracija Studentų priėmimo informacinėje sistemoje nuo birželio 6 d.

Studijų kainos

Studijų organizavimas

Nuolatinės studijos (anglų kalba)

Nuolatinės studijos vykdomos kiekvieną savaitę 2-3 darbo dienas nuo 16.15 val. iki 19.30 val. ir kas antrą šeštadienį nuo 9.00 val.

Iki 50% užsiėmimų vykdoma nuotoliniu būdu.