D.U.K.
Jei neradote atsakymo, kyla klausimų ar norite tiesiog pasitarti, galite susisiekti su Mykolo Romerio universiteto Studentų priėmimo centru.
Nuo 2024 metų pagal Mokslo ir studijų įstatymą, asmenys, baigę mokyklą 2024 metais ir vėliau, norintys pretenduoti į universitetus turi išlaikyti trys valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir bet kurį kitą valstybinį egzaminą. Šių egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turi būti ne mažesnis nei 36 balai.
Klausytoju galima tapti atsiuntus visus reikalingus dokumentus ne vėliau nei likus 10 dienų iki kiekvieno semestro pradžios. Prašyme nurodoma, kokios studijų programos dalykus norėtumėte studijuoti/klausyti. Reikalingų dokumentų kopijos siunčiamos el. paštu fakultetams:
Teisės mokykla tm@mruni.eu
Viešojo saugumo akademija vsa@mruni.eu
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas vvvf@mruni.eu
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas zvsf@mruni.eu
Metinio pažymio konvertavimo atveju 10A prilyginamas 36 balams valstybinio egzamino įvertinimui, 9A – 30 ir t.t. Jeigu stojantysis turi kelių dalykų ir egzaminų, ir metinių pažymių įvertinimus, konkursinis balas skaičiuojamas su palankiausiu įvertinimu (taikoma baigusiems mokyklą iki 2024 m. imtinai)
Pretenduojant į psichologijos programą biologijos reikėtų. Jeigu neturite nei metinio pažymio, nei egzamino, pretenduoti į programą galite. Bet kitų egzaminų, įeinančių į konkursinį balą, įvertinimai turėtų būti labai geri. Labiausiai tikėtina, kad tokiu atveju galėsite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamas vietas, bet svarbiausia, kad konkursinis balas būtų ne žemesnis nei minimalus slenkstinis balas (5,0, 2024 m.).
Pretenduojant į teisės ir muitinės veiklos, teisės ir ikiteisminio tyrimo, teisės ir kriminalistikos programas medicininės patikros ir papildomų dokumentų nereikia. Stojama bendra tvarka.
Kadangi istorijos egzaminas yra pagrindinis konkursiniame bale, metinis pažymys neužskaitomas. Pretenduoti galite, tačiau tokiu atveju kiti 3 egzaminų įvertinimai turi būti aukšti norint pasiekti minimalų 5,0 (2024 m.) slenkstinį balą.
Nuo 2023 metų studentų priėmimas vykdomas tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas studijų vietas tik per LAMA bpo sistemą Bendrojo priėmimo metu. Sutartis tvirtinamos internetu per LAMA bpo sistemą. Jeigu atitinkate kriterijus, galite pretenduoti ir į ištęstinių studijų valstybės finansuojamas vietas.
Pretenduojant į bakalauro studijas, reikia stoti ir registruotis per LAMA bpo sistemą nuo birželio 1 dienos.
Jeigu mokyklą baigėte ne Lietuvoje, reikia kreiptis į Studijų ir kokybės vertinimo centrą, kad konvertuotų pažymius į lietuviškąją sistemą.
Vien tik su mokykliniais egzaminais galima pretenduoti į MRU, tačiau tik jei vidurinį išsilavinimą įgijote iki 2014 m. (imtinai). Asmenys, įgiję vidurinį išsilavinimą 2015-2020 metais, privalo būti išlaikę bent vieną valstybinį egzaminą. Minimalūs reikalavimai priklauso nuo mokyklos baigimo metų (plačiau). Taikomas minimalus slenkstinis balas 5,0 (2024 m.).
Jei vidurinis išsilavinimas įgytas nuo 2015 metų ir norite pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas, privalote turėti valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino įvertinimą.
Jei vidurinis išsilavinimas įgytas 2014 ir ankstesniais metais, lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino įvertinimas nėra privalomas, o pretenduojant į valstybės finansuojamas studijų vietas gali būti išlaikytas ir mokyklinis brandos egzaminas. Tačiau skaičiuojant konkursinį balą, jei lietuvių kalba ir literatūra yra numatyta pirmuoju dalyku, privalomas valstybinio brandos egzamino įvertinimas (kitu atveju vietoje pirmojo dalyko įrašomas nulis). Pretenduojant į valstybės nefinansuojamas vietas pakanka ir mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, jeigu mokykla baigta iki 2023 m. imtinai.