Teisės ir fintech sektoriuose naujos studijų ir karjeros galimybės
Teisės mokykla
Lietuvoje augant finansų technologijų (Fintech sektoriui), atsiranda nauji teisiniai santykiai ir teisinis reguliavimas, didėja poreikis specialistų, išmanančių ne tik teisę, bet ir finansų technologijų specifiką. Atitikties pareigūnai, pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos specialistai, naujųjų finansinių technologijų „detektyvai” – tik keli naujų teisinių profesijų pavyzdžiai. Norintiems išbandyti save kyla klausimas, ar jas įgyti galima tik įsidarbinus, ar tikslingai pasirinkus studijas? Fintech rinkos dalis nuolat didėja ir nauji šios rinkos žaidėjai dažniausiai orientuojasi į siauresnes sritis, kuria naujus produktus vartotojams, taip palengvindami sudėtingų finansinių technologijų naudojimą. Dėl naujų technologijų specifiškumo tokios paslaugos, paprastai būna greitesnės, patogesnės, nepriklausomos nuo fizinės buvimo vietos. Kuriami nauji Fintech produktai bei įrankiai didina ir taip nemažą konkurenciją finansų paslaugų rinkoje. Todėl Fintech tipo bendrovėms reikia naujo profilio teisės specialistų, kurie ateitų jau išmanydami šios dinamiškos ir nuolat augančios srities problemas, teisinius iššūkius.
Programos aktualumas – iš rinkos poreikių
Reaguodama į augančius rinkos poreikius Mykolo Romerio universiteto (MRU) teisės mokykla kartu su privataus sektoriaus partneriais sukūrė ir pristato naują studijų programą „Teisė ir finansinės technologijos (Fintech)“. Teisininkų su finansinių technologijų specializacija parengime dalyvaus Lietuvos verslo įmonės bei tarptautinių teisės žinynų pirmaujančiomis Fintech srityje pripažintos advokatų kontoros.
Gegužės mėnesį pasirašyti bendradarbiavimo susitarimai su „Danske Bank“, Lietuvos bankų asociacija, „GlobalNetInt“, „Paysera“, „Shift Financial Services“, „Sorainen“, Šiaulių banku bei „WALLESS“, leis vystyti studentų praktinius įgūdžius ir patyriminį mokymą, integruoti praktines teisines problemas į programos diskusijas, pratybas, projektus ir praktiką, glaudinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, sudaryti geresnes galimybes darbdaviams pritraukti motyvuotus ir specializuotus darbuotojus. „Gyvename laike, kai informacinių technologijų naudojimas ir taikymas finansų sektoriuje sukuria naujus teisnius santykius, kuriems reguliuoti ir kontroliuoti nebepakanka turimų teisinių žinių. Būtina sinergija tarp finansų, technologijų ir teisės mokslo šakų“, - akcentuoja Marius Laurinaitis, MRU „Teisė ir Fintech” programos vadovas.
Finansinių technologijų teisės specialistai laukiami įvairiose įmonėse
Pasak MRU Teisės mokyklos dekanės Lyros Jakulevičienės, įgyta teisininko kvalifikacija ir specialios kompetencijos Fintech srityje programos absolventams leis siekti karjeros įvairiose finansinėse institucijose, bankininkystės, investavimo ir draudimo sektoriuose, skolinimo paslaugas teikiančiose ir kibernetinį saugumą užtikrinančiose įmonėse. Programoje įtrauktos disciplinos, atskleidžiančios finansinių priemonių įvairovę, šių priemonių veikimą, esamas rizikas ir taikomą prevenciją jų apsaugai.
Nagrinėjimas platus finansinių instrumentų ratas, kas yra būtina, norint tinkamai suvokti, kokius teisnius santykius kuria nauji finansiniai instrumentai, kokios teisinės rizikos gali trukdyti šių priemonių plėtrai. Įgytos kompetencijos finansinių produktų ir mokėjimų priemonių veikimo bei pinigų plovimo prevencijos režimo srityse, leis paruoštiems teisininkams greičiau įsilieti į nuolat augančią minėtų specialistų darbo rinką. Teisė ir finansinės technologijos bakalauro studijų programą įgyvendina Mykolo Romerio Teisės mokykla ir Ekonomikos ir verslo fakultetas
Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla vykdo klasikinės teisės ir tris specializuotas bakalauro programas, 15 magistro programų, iš kurių 7 – tarptautinės, vykdomos su užsienio universitetais. 2019 m. pirmoji Lietuvoje akreditavo teisės LL.M programas. Kasmet MRU teisės mokykla pritraukia apie 300 teisės studentų iš Lietuvos ir apie 100 užsienio, daugiausia Ukrainos, studentų. 2020 metais Pasauliniame universitetų QS reitinge teisės (Law) kryptyje MRU teisė vienintelė iš Lietuvos universitetų patenka į geriausių pasaulio teisės mokyklų 250-ką.