TEDxMRU renginys! - MRU
Naujienos

25 gegužės, 2015
TEDxMRU renginys!

Gegužės 28 d. Mykolo Romerio universitete vyko pasaulinio konferencijų tinklo TED renginys „TEDxMRU“, skirtas studentams, dėstytojams ir visai akademinei bendruomenei.

Renginio tema - KNOW. Šiame universitetiniame TEDxMRU renginyje buvo akcentuojamas ŽINOJIMAS, kaip išlikti atviriems ateities švietimo, technologijų ir visuomenės pokyčiuose.

„TEDxMRU│KNOW atsakė į klausimus, su kuriais dažnai susiduria kiekvienas studentas. Trys sesijos apėmė tokias sritis kaip tobulėjimas, technologijos ir bendruomeniškumas visuomenėje. Dešimt pranešėjų dalinosi mintimis bei patarimais. Pranešimų sesijas pagyvino trijų menininkų pasirodymai. Nepasiklysti pranešimų gausoje ir kylančių klausimų gausoje padėjo renginio vedėjas Aurimas Danielius.

Pirmoji sesija, pradėjusi Konferenciją, buvo skirta pranešimams apie nuolatinį tobulėjimo procesą (Constant learning), kuris vyksta ne tik mokslo įstaigų viduje. Kaip reikia mokytis šiandien dėl mūsų laukiančios ateities? Sesijoje savo žiniomis dalinosi Paulo Pereira, Pia Henrietta Kekäläinen, Zane Skuja. Vienas po kito jie apžvelgė mokymosi svarbą, technologijų įtaką šiuolaikiniam tobulėjimui ir tai, kokie naudingi edukaciniai pagrindai socialiniam verslumui. Modernaus šokio pasirodymą atliko Ieva Jasaitė.

Antroji sesija – skaitmeninė dabartis (Digital now). Dauguma jau sunkiai įsivaizduoja savo dieną be technologijų. Apie netolimą ateitį ir šių kasdienių palydovų svarbą kalbėjo Aurimas Paulius Girčys. Edmundas Radavičius pasidalino pastabomis, kaip nepasiklysti augančiame duomenų sraute. Martynas Savickas sesiją papildė tema apie elektroninės informacijos apsaugą nuo kibernetinių atakų. Sesiją pagyvino Vilius Tamošaitis - futuristinės muzikos spalvomis nuspalvindamas renginio erdvę.

Trečioje - paskutinėje sesijoje (Giving and receiving – Gauti ir duoti) išgirdome pranešimus apie asmenybės formavimąsi ir kokios žmogiškosios savybės turtina visuomenę. Rob Davidson pateikė pavyzdžius ir patarimus, kaip tapti lyderiu pasirinktoje srityje. Evelina Savickaitė ir Karolis Kazlauskis, apkeliavę autostopu visą pasaulį, pasidalino ne tik kelionės ypatumais, bet ir supažindino su skirtingais požiūrais į žmonių gerumą. Nikolay Gashev, taip pat apkeliavęs daugybę valstybių, kalbėjo apie asmenybės gebėjimą prisitaikyti skirtingose kultūrose. Edward Kelly atkreipė dėmesį į nesėkmių svarbą gyvenime.

Pertraukų metu savo zonas buvo įsikūrę renginio partneriai: viena didžiausių pasaulio leidyklų Elsevier ir jų platforma Mendeley, Transperancy International, IBM, Points of you ir kt.


Mykolo Romerio universitetui organizuoti pirmąjį TED formato universitetinį renginį TEDxMRU licencija buvo suteikta šių metų sausį.

TED (akronimas: Technology, Entertainment, Design) pasaulinio masto konferencija, organizuojama nuo 1984 metų JAV, Kalifornijoje. TED konferencijos prasidėjo nuo siauro bendraminčių rato, apimančio mokslininkus, menininkus ir kitus visuomenės atstovus, kurie kasmet susitikdami pristatydavo naujienas iš savų sričių (įdomu, kad kiekvienas pranešimas turi trukti ne ilgiau kaip 18 minučių). Vėliau TED konferencija transformavosi į pasaulinio masto renginį, pritraukiantį tūkstančius entuziastų iš viso pasaulio, o pranešimų temų diapazonas apima ne tik mokslą, meną, bet ir kitas sritis. Daugiau apie TED: www.ted.com.

Nuo 2009 TED pradėjo TEDx programą, kuri suteikia galimybę žmonėms iš viso pasaulio organizuoti vietinius TED formato renginius savo miestuose. Per visą šį laiką pasaulyje buvo suorganizuota daugiau nei 11 tūkst. TEDx renginių 166 šalyse.