Tarptautinėje mokslo konferencijoje aptartos jungtinių studijų programų problemos ir sprendimai - MRU
Naujienos

25 gegužės, 2017
Tarptautinėje mokslo konferencijoje aptartos jungtinių studijų programų problemos ir sprendimai
Įvykis

Daugiau kaip 120 dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių gegužės 30 - 31 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete diskutavo apie aukštąjį mokslą, jo kokybę ir kylančias problemas, kurios susijusios su skirtingų šalių jungtinių studijų programų akreditavimu.

Konferencijoje dalyvavo politikai, akademikai, aukštojo mokslo administratoriai, studentai, tarptautinių organizacijų atstovai iš Airijos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

Bolonijos procesas: kylantys iššūkiai

Europoje dauguma jungtinių studijų programų vykdytojų susiduria su problema kai pirmas ir visi paskesni jungtinių studijų programų akreditavimai yra vykdomi atskirai kiekvienoje partnerinėje šalyje vadovaujantis nacionaliniais teisės aktais.

Tačiau, 2015 m. gegužės mėn. Bolonijos Procese dalyvaujančių 47 Europos šalių švietimo ministrų konferencijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl jungtinių studijų programų vienos tarptautinės akreditacijos procedūros įgyvendinimo.

Konferencijoje Lietuvos ir užsienio nacionalinių kokybės užtikrinimo agentūrų bei asocijuotų Europos aukštojo mokslo erdvės struktūrų vadovai diskutavo dėl Europos aukštojo mokslo erdvės skirtingų šalių jungtinių studijų programų vertinimo ir akreditavimo nacionalinio reglamentavimo ir praktikos, nacionalinių teisinių skirtumų ir Bolonijos proceso susitarimui kylančių iššūkių.

Vieningo akreditavo procedūra: kliūtys ir sprendimai

Diskusijų grupių sesijose konferencijos dalyviai diskutavo kokios kliūtys vis dar iškyla dėl vieningo akreditavimo procedūros įgyvendinimo. Taip pat buvo generuojamos idėjos, kaip skirtingose Europos šalyse turėtų būti keičiami jungtinių studijų programų akreditavimą reglamentuojantys teisės aktai, kokius pokyčius turėtų inicijuoti nacionalinės vyriausybės, ko turėtų imtis kokybės užtikrinimo agentūros, asocijuotos Europos aukštojo mokslo erdvės struktūros. Taip pat aptarti konkretūs sprendimai dėl šešių Europos aukštųjų mokyklų konsorciumo vykdomos jungtinės magistrantūros programos ,,Strateginė sienos apsaugos vadyba“ (angl. “Strategic Border Management“) tolimesnio akreditavimo proceso.

Tarptautinę konferenciją finansavo Europos Sąjungos sienų apsauga besirūpinanti agentūra „Frontex“. Renginį organizavo Mykolo Romerio universitetas, Studijų kokybės vertinimo centras ir „Frontex“ agentūra.