Taikus bendravimas – būtina XXI a. kompetencija: Mediatorių rūmai jungiasi prie Teisės žinių olimpiados - MRU
Naujienos

14 balandžio, 2025
Taikus bendravimas – būtina XXI a. kompetencija: Mediatorių rūmai jungiasi prie Teisės žinių olimpiados
Teisės mokykla
Universitetas

Lietuvos mediatorių rūmai jungiasi prie dešimtosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados, kurią organizuoja Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Šiemet olimpiada skiriama itin aktualiai temai – dirbtinio intelekto (DI) keliami iššūkiai jaunimui.

Pirmą kartą olimpiados klausimuose bus aptariami ir taikaus konfliktų sprendimo bei mediacijos aspektai. Jau ne vienerius metus mediacija pripažįstama kaip reikšminga šiuolaikinės teisinės sistemos sudėtinė dalis, todėl itin svarbu taikią ginčų sprendimo kultūrą ugdyti ir puoselėti ir jaunimo tarpe. Lietuvos mediatorių rūmai jungiasi prie Nacionalinės teisės žinių olimpiados ir kviečia jaunuolius pažinti taikaus ginčų sprendimo kultūrą. Šiandien, kai technologijos keičia bendravimo pobūdį ir konfliktų sprendimo būdus, tampa itin svarbu ugdyti ne tik teisines žinias, bet ir empatiją bei gebėjimą kalbėtis.

„Mokyti jaunąją kartą spręsti tarpusavio konfliktus taikiai, kviesti kalbėtis, ugdyti empatiškumą ir derybinius gebėjimus tampa ypač svarbu dabar, kai kasdienį bendravimą vis labiau veikia skaitmeninės technologijos. Žinios apie mediaciją moko girdėti kitokią nuomonę, ieškoti abipusio problemos sprendimo, o ne jos kaltininko“, – teigia Lietuvos mediatorių rūmų pirmininkė Indrė Kasiulaitė.

Mediatorių rūmai pabrėžia, kad technologijos atveria naujų galimybių, tačiau kartu kelia ir iššūkių – ypač kai kalbame apie dirbtinį intelektą. Todėl itin svarbu mokyti jaunus žmones atsakingai naudotis šiuolaikiniais įrankiais, nepamirštant žmogiško ryšio, supratimo ir pagarbos vieni kitiems.

„Esame dėkingi už galimybę jungtis prie šios tradicija tapusios iniciatyvos ir tikime, kad ilgainiui Teisės žinių olimpiada padės jaunam žmogui suprasti, jog teisė – tai ne tik taisyklės, bet ir būdas kurti pasitikėjimu grįstą visuomenę, ypač sparčiai tobulėjant technologijoms“, – sako I. Kasiulaitė.

Nacionalinė teisės žinių olimpiada rengiama nuo 2016 metų ir kasmet suburia tūkstančius moksleivių iš visos Lietuvos. Olimpiados tikslas – skatinti jaunimo teisinį sąmoningumą, pilietinį aktyvumą ir gebėjimą kritiškai vertinti valstybės, visuomenės bei asmeninio gyvenimo teisinius aspektus.

Dešimtoji olimpiada skiriama dirbtinio intelekto ir teisės santykiui. MRU Teisės mokyklos dekanės, prof. dr. Lyros Jakulevičienės teigimu, DI kelia daug teisinių klausimų, kuriuos svarbu suprasti ne tik profesionalams, bet ir jauniems žmonėms, augantiems skaitmeninės revoliucijos sąlygomis.

Primename, kad šiandien dar galima registruotis dalyvauti Nacionalinėje teisės žinių olimpiadoje www.teisekiekvienam.lrt.lt. Pirmas etapas – jau rytoj – balandžio 15 d.