
Balandžio 10–11 dienomis Mykolo Romerio universitete vyko tarptautinis mokslinis forumas „Networking on Sustainable Security in the Dynamic Environment“, skirtas šiuolaikiniams visuomenės saugumo iššūkiams aptarti. Renginys subūrė akademinę bendruomenę, saugumo ekspertus, jaunuosius tyrėjus bei socialinius partnerius iš Lietuvos ir užsienio.
Forumą organizavo Mykolo Romerio universiteto (MRU) Viešojo saugumo akademija kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija. Renginio asocijuotu partneriu tapo Estijos Saugumo mokslų akademija.
Kaip ir kasmet, renginys apjungė dvi tarptautines konferencijas – XVI „Contemporary Paradigms of Public Security“ ir XXII „Human Potential Development“, taip pat socialinę-kultūrinę programą „Science and Creativity in Social and Cultural Environment“ bei akademinio tinklo Sustainable Security Network veiklas.
Forumo metu buvo analizuojamos aktualios temos, susijusios su visuomenės saugumo užtikrinimu: rizikų valdymas, prevencija, teisinis reguliavimas, tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Daug dėmesio skirta socialinių mokslų vaidmeniui stiprinant saugumą tarptautiniu, nacionaliniu, visuomeniniu ir individualiu lygmenimis, taip pat socialinio ir kultūrinio tvarumo reikšmei saugumui.
Plenarinės sesijos metu pranešėjai iš Lietuvos, Ukrainos, Estijos diskutavo, kaip istorinis naratyvas ir hibridinės grėsmės daro įtaką saugumui Rytų Europoje bei kokį vaidmenį atlieka visuomenės atsparumas. Pranešėjai pabrėžė racionalios analizės svarbą vengiant tiek grėsmės nuvertinimo, tiek jos demonizavimo. Tokie atviri dialogai yra itin reikšmingi formuojant atsakingą ir vieningą saugumo politiką.
„Viešojo saugumo akademija dirba su Lietuvos viešojo saugumo tarnybomis ir jų labui – mūsų misija yra rengti profesionalius pareigūnus stipresnei valstybei. Šis forumas – svarbiausias metų renginys, kuriame kartu su akademiniais ir socialiniais partneriais aptariame aktualiausius iššūkius viešajam saugumui“, – sakė doc. dr. Mantas Bileišis, MRU Viešojo saugumo akademijos dekanas.
Forume aktyviai dalyvavo jaunieji mokslininkai, turėję galimybę pristatyti savo tyrimus ir įsitraukti į diskusijas su akademine bendruomene bei praktikais. Renginio metu vyko ir susitikimai su MRU Viešojo saugumo akademijos socialiniais partneriais – aptarti pareigūnų rengimo, kompetencijų tobulinimo ir tvaraus bendradarbiavimo klausimai.
Tarptautinis forumas dar kartą patvirtino Mykolo Romerio universiteto siekį būti aktyviu dalyviu vykdant ir plėtojant saugumo mokslinius tyrimus, telkiant ekspertines žinias bei skatinant tvarių saugumo sprendimų paiešką dinamiškoje globalioje geopolitinėje aplinkoje.