MRU stiprina strategines partnerystes su Europos universitetais - MRU
Naujienos

1 kovo, 2019
MRU stiprina strategines partnerystes su Europos universitetais

XXI amžiuje Europos Sąjungai susiduriant su socialiniais, ekonominiais, politiniais ir kultūriniais iššūkiais, universitetai tampa visuomenės procesų katalizatoriais, gebančiais įvardinti ir (re)konstruoti visuomenėje vykstančius procesus, ugdant visuomenę prisidėti prie Europos bei pasaulio ateities kūrimo. Svarbu plėtoti naujus švietimo procesus, bendradarbiavimo modelius, kurie Europos piliečiams ir visuomenėms pasiūlytų tvarius socialinius, kultūrinius, demokratinius, ekonominius sprendimus. Universitetų vaidmuo kuriant žinių ir socialinės bei ekonominės ir kultūrinės aplinkos sąsajas tampa vis reikšmingesnis.
 
Reaguodami į šių dienų aktualijas Mykolo Romerio universitetas kartu su užsienio partneriais sukūrė du Europos universitetų strateginių partnerysčių tinklus: „Socialinė įtrauktis ir pilietiškumas“ (InclusU) ir „Visuomenei atviras universitetas ir Darnaus vystymosi tikslai“ (UNOS) „InclusU“ – 7 Europos universitetų aljansas, kuriame dalyvauja Lilio universitetas (Prancūzija), Malmės universitetas (Švedija), Minho universitetas (Portugalija), Roma Tre universitetas (Italija), Vroclavo universitetas (Lenkija), Babeș-Bolyai universitetas (Rumunija), Mykolo Romerio universitetas (Lietuva). Bus siekiama bendradarbiauti tokiose temose kaip istorinė atmintis ir šių laikų iššūkiai, įvairovė ir įtraukiantis aukštasis mokslas Europoje, mokymasis be sienų ir kitomis.
 
„UNOS“ projektą rengė 6 Europos universitetai: Nacionalinis nuotolinio mokymosi universitetas (Ispanija), Aberto universitetas (Portugalija), Ovidius din Constanta universitetas (Rumunija), Kroatijos katalikiškoji kolegija (Kroatija), Tarptautiniu Uninetutto universitetu (Italija) ir Mykolo Romerio universitetas. Universitetus sieja integrali ilgalaikė strategija studijoms, moksliniams tyrimams ir vadybai, tarptautiškumas, inovacijos ir naujausios technologijos, atvirumas visuomenei ir darniam vystymuisi.
Pasak susitikimuose dalyvavusios Mykolo Romerio universiteto laikinai rektoriaus pareigas einančios prof. dr. Ingos Žalėnienės, buvimas tarptautiniuose universitetų alijansuose atveria naujas studijų ir mokslo galimybės ir Mykolo Romerio universiteto studentams, dėstytojams, tyrėjams, gali inspiruoti naujų bendrų studijų programų kūrimą, įvairių moksliniais tyrimais grįstų tarpkultūrinių veiklų, studentų, mokslininkų, darbuotojų judumo programų įgyvendinimą.