MRU ir Frontex bendradarbiauja ruošiant vadovus Europos sienų apsaugos sistemai - MRU
Naujienos

19 gruodžio, 2024
MRU ir Frontex bendradarbiauja ruošiant vadovus Europos sienų apsaugos sistemai
Viešojo saugumo akademija

Šią savaitę Mykolo Romerio universitetas (MRU), veikiantis tarptautinio konsorciumo vardu, kartu su Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Frontex pasirašė sutartį dėl Strateginio valstybių sienų apsaugos valdymo magistrantūros programos įgyvendinimo. Tai – inovatyvi jungtinė studijų programa, kuri bus vykdoma bendradarbiaujant su Olandijos gynybos akademija, Salamankos universitetu, Rezeknės technologijų akademija ir Estijos saugumo mokslų akademija. Sėkmingai baigusiems studentams bus suteiktas jungtinio laipsnio diplomas.

Siekiama parengti iki šimto vidutinės ir aukščiausios grandies valstybės sienos apsaugos pareigūnų iš kiekvienos Europos Sąjungos (ES) ir Šengeno asocijuotos šalies. Absolventai bus pasiruošę aktyviai dalyvauti formuojant ES sienų apsaugos bendruomenę ir spręsti įvairius ateities iššūkius.

Pasak MRU Viešojo saugumo akademijos dekano doc. dr. Manto Bileišio, ši programa yra būtina siekiant spręsti kintančias problemas, kylančias prie Europos Sąjungos sienų.

„Europos Sąjungos sienos susiduria su įvairiais ir nuolat kintančiais iššūkiais – nuo nelegalios migracijos iki nacionalinio ir tarptautinio saugumo grėsmių. Todėl valstybių sienos apsaugos vadovai privalo gebėti greitai ir efektyviai spręsti sudėtingas situacijas. Ši Strateginio valstybių sienų apsaugos valdymo magistrantūros programa, įgyvendinama kartu su tarptautiniais partneriais, suteikia išskirtinę galimybę gilintis į aktualius klausimus, kartu analizuojant naujas strategijas, modernias technologijas ir novatoriškus sprendimus, kurie yra esminiai efektyviai sienų apsaugai“, - teigia dekanas.

Tarptautinio projekto vadovė doc. dr. Inga Juknytė-Petreikienė akcentuoja: „Ši programa išsiskiria unikaliu studentų ir dėstytojų mobilumo, programos valdymo ir kokybės užtikrinimo modeliu, kurį iš dalies finansuoja Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra Frontex. Prie jos įgyvendinimo prisideda mokslininkai ir sienos apsaugos ekspertai iš įvairių Europos šalių, tokių kaip Airija, Belgija, Italija, Kipras, Kroatija, Vokietija, Lenkija, Austrija ir Portugalija. Šis įvairių sričių ir šalių ekspertų bendradarbiavimas sudaro turtingą aukštojo mokslo studijų ir inovacijų aplinką, kurioje studentai ir dėstytojai dalijasi tarptautine patirtimi, mezga svarbius ryšius bei stiprina bendradarbiavimą visos Europos sienų apsaugos sistemoje. Toks bendras požiūris yra būtinas kuriant suderintas praktikas ir strategijas, reikalingas veiksmingai mūsų išorės sienų apsaugai užtikrinti.“

Pirmoji studentų laida, į kurią planuojama priimti iki 33 studentų, pradės studijas 2025 m. kovo mėnesį. Atranką šiuo metu vykdo Frontex.

Ši magistrantūros programa – tai strateginis žingsnis kuriant stiprią, vieningą ir efektyvią Europos išorės sienų apsaugos sistemą, kuri gebėtų įveikti šiuolaikinius ir ateities iššūkius.