MRU Debatų klubas surengė pirmąją diskusiją Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje - MRU
Naujienos

13 rugsėjo, 2016
MRU Debatų klubas surengė pirmąją diskusiją Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje
Įvykis

Ar jau vyksta demokratijos saulėlydis? Apie tai rugsėjo 15 dieną Mykolo Romerio universiteto Debatų klubas Tarptautinės Demokratijos dienos proga surengė debatus Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje. Diskusijoje dalyvavo Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, „Žinių radijo“ žurnalistas Aurimas Perednis, Mykolo Romerio universiteto profesorius Virginijus Valentinavičius, docentas Mantas Bileišis, „Atomic Garden Vilnius" lektorius Gediminas Užkuraitis.

Debatus moderavo Mykolo Romerio universiteto Debatų klubo prezidentas Rokas Daugirdas. Pagrindinis klausimas, kuris buvo keliamas šiuose debatuose, ar Vakarų demokratija susidūrusi su globaliais iššūkiais išgyvena saulėlydį, ar vis dėlto žmonija kol kas dar nesugalvojo geresnės valdymo formos.
Dalyviai dalinosi savo įžvalgomis, ar tautos balsas vis dar svarus šiuolaikinėje valstybės valdymo sistemoje, kėlė klausimus, kam valstybės valdyme tenka pagrindinė atsakomybė ir našta. Ar žmogaus laisvė išsakyti savo nuomonę ir naujosios technologijos neskatina naujos valstybės valdymo formos atsiradimo?
Diskusija vyks pagal Lietuvoje dar nespėjusios išpopuliarėti bet gilias tradicijas turintį Britų parlamento debatų formatą. Dalyviai per girežtai apibrėžtą laiką turėjo išsakyti savo argumentus ir poziciją palaikydami arba neigdami griūvančios demokratijos idėją. „Siekiame, kad kiekvienas pilietis šiuose debatuose atrastų priežastį pamąstyti apie demokratiją, išgirstų argumentuotą politikos, visuomenės veikėjų nuomonę ir įžvalgas, – sakė R. Daugirdas. – Kokybiškiems debatams visada reikalingos oponuojančios pozicijos, todėl net ir palaikantys demokratijos idėją sieks pateikti kritišką požiūrį ir atskleisti ir tam tikros jos ydas, į kurias svarbu atkreipti dėmesį visiems piliečiams“.
Vienas iš debatų dalyvių „Žinių radijo“ žurnalistas Aurimas Perednis gynė demokratijos idėją. „Demokratinės šalys nuo totalitarinių skiriasi tuo, kad ten dažniau aptinkama ipadų, išsilavinusių žmonių, stabilumo, pinigų žmonių kišenėse, retai kada su papūgomis bendraujančių prezidentų. Kartais purto girdint totalitarizmo įkvėptą tvirtos rankos, autoriteto kulto ar visuotinės žmonių kontrolės ilgesį“, - sakė žurnalistas.