Korėjietė iš Seulo Vilniuje džiaugiasi gyvenimu be įtampos - MRU
Naujienos

12 rugsėjo, 2019
Korėjietė iš Seulo Vilniuje džiaugiasi gyvenimu be įtampos

Rugsėjo pradžioje korėjietė Heejin Kang į Vilnių atvyko ne tik artimiau susipažinti su Lietuva. Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institute (KSI) ji dėstys korėjiečių kalbą, organizuos įvairius kultūrinius renginius.

Apie Lietuvą išgirdo iš lenkės
Prieš tai keletą metų Heejin Kang korėjiečių kalbą dėstė Katovicuose, Lenkijoje. Jos apsisprendimą atvykti į Lietuvą ir pagyventi Vilniuje lėmė pažintis su viena lenkų studente. „Jos tėvai buvo kilę iš Lietuvos, ji man daug pasakojo apie Vilnių, miesto istoriją, jo grožį. Norėjau tai pamatyti savo akimis“, – sako Heejin Kang. Paklausus, kokie pirmi įspūdžiai, ar sunku adaptuotis Lietuvoje, Heejin Kang šypsodamasi sako, jog nepatyrė jokių sunkumų ir jai čia viskas labai patinka.
Pasak pašnekovės, gyvenimas Seule visiškai kitoks. „Seulo gatvėse knibžda masės žmonių, gana didelis oro užterštumas, o išvengti įtampos sudėtinga. Vilniuje paprasčiau suderinti darbą ir laisvalaikį, palyginus su Pietų Korėja Lietuvoje labai ramu, nėra tiek įtampos“, – įspūdžiais dalinasi Heejin Kang. Jau dirbdama Lenkijoje Kang buvo girdėjusi apie KSI veiklą Vilniuje. „Europoje šis insitutas žinomas kaip vienas geriausių pasaulyje, – sako Kang, – todėl man buvo labai įdomu pačiai atvykti ir čia padirbėti“. Centre rengiami korėjiečių kalbos kursai, įgyvendinami įvairūs kultūros projektai. KSI Vilnius centrą prieš penkerius Mykolo Romerio universitetas įkūrė kartu su Pietų Korėjos Dongseo universitetu. Institutas Vilniuje tapo pirmuoju ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurės Europoje, o 2018 metais pripažintas kaip vienas geriausių Korėjos institutų pasaulyje.

Į korėjietiškus restoranus Vilniuje nevaikšto
Paklausus apie korėjietiškos virtuvės ypatumus, Heejin Kang pabrėžia, kad dauguma korėjiečių mėgsta valgyti aštriai. Ji sako pastebėjusi, kad lietuviai yra gana konservatyvūs ir privengia ypač aštraus maisto. Ji pati taip pat labai mėgsta aštrius patiekalus, pagardintus įvairiais prieskoniais, ypač – čili pipirais. Kang dievina ryžių pyragėlius su čili padažu Gochujang: „Šis padažas gaminamas iš raudonų čili pipirų ir sumaltų čili prieskonių. Nors padažas labai populiarus Korėjoje, užsieniečiams jis dažniausiai per aštrus – paragavę sako, kad burna degte dega“, – šypsosi Kang. Korėjietiškos virtuvės Kang Vilniuje dar neišbandė. Korėjiečių restoranai ne tik Katovicuose, Varšuvoje, bet ir Vilniuje jai atrodo labai brangūs, todėl dažniausiai korėjietiškus patiekalus pati ruošia namuose: „Negalime sau leisti kasdien vaikščioti po restoranus“, – šypsodamasi paaiškino Kang. Susidomėjimas korėjiečių kalbos studijomis ir kultūra Lietuvoje auga. Pasak Kang, dar prieš dešimtmetį europiečiai mažai žinojo apie Korėją, kalbą, o dabar situacija yra pasikeitusi. „Vis daugiau žmonių Europoje ir visame pasaulyje domisi mūsų šalimi, jos kultūra ir pasiekimais, žino didžiausias kompanijas, tokias kaip „Samsung“, „Kia“ ir „Hyundai“ – sako Heejin Kang. Naujaisiais mokslo metais beveik 220 Lietuvos ir užsienio studentų Mykolo Romerio universitete (MRU) gilinsis į korėjiečių kalbos subtilybes, susipažins su šios šalies kultūra ir papročiais. MRU Karaliaus Sedžongo institute šį semestrą dirba 4 korėjiečių kalbos dėstytojai iš Pietų Korėjos. Studentams jie dėstys apie 10 dalykų. 15 savaičių kursai MRU yra nemokami ir atviri visiems, studentams iš kitų universitetų.