Gruodžio 3 d. Mykolo Romerio universitetas (MRU) organizavo „Klimato freskų“ dirbtuves – unikalų, interaktyvų renginį, kuriame pasitelktas stalo žaidimas atskleidė klimato problematiką nauju ir įtraukiančiu būdu. Šis pasaulyje pripažintas metodas, 2018 metais sukurtas Prancūzijoje, jau subūrė daugiau nei 1,2 milijono žmonių visame pasaulyje, o dabar pasiekė ir MRU bendruomenę.
Dirbtuvėse dalyvavo ne tik universiteto studentai ir darbuotojai, bet ir vietos bendruomenės nariai. Kartu jie susirinko ne tik sužinoti daugiau apie klimato kaitą, bet ir kartu ieškoti sprendimų, kaip prisidėti prie planetos apsaugos. Renginio dalyviai, dirbdami komandose, sprendė iššūkius, jungė faktus ir diskutavo apie tai, kaip žmogaus veikla veikia mūsų pasaulį.
Pagrindinė užduotis – sudėlioti 42 korteles į logišką ir moksliškai pagrįstą koliažą – atskleidė ryšius tarp klimato kaitos priežasčių, žmogaus poveikio gamtai bei socialinių ir ekonominių padarinių. Tačiau tai buvo tik pradžia.
Dirbtuvės susidėjo iš trijų etapų. Pirma, per žaidimą dalyviai gilinosi į klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Antrajame etape – refleksijos metu – aptarė savo emocijas, kilusias susidūrus su šios problemos mastu, bei pasidalijo įžvalgomis apie pokyčius, kuriuos jau pastebime aplink mus. Galiausiai trečioji dalis subūrė dalyvius diskusijoms apie veiksmus – tiek asmeniniame, tiek organizaciniame lygmenyse – siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.
„Šios dirbtuvės – tai daugiau nei žaidimas. Tai kelionė, padedanti žmonėms ne tik suprasti sudėtingus mokslinius faktus, bet ir atrasti savo vaidmenį klimato kaitos sprendimuose. Per bendravimą ir diskusijas gimsta realios idėjos ir veiksmai, galintys keisti mūsų ateitį,“ – sakė MRU vicerektoriaus patarėja darnios plėtros klausimais, „Klimato pakto“ ambasadorė dr. Nomeda Gudelienė.
Renginio organizatoriai taip pat pabrėžė, kad „Klimato freskos“ – tai galimybė mokslinius faktus paversti vizualiu ir įkvepiančiu procesu, kuris padeda ne tik suprasti problemą, bet ir skatina žmones veikti. Dirbtuvės įkvėpė dalyvius keisti savo elgesį ir tapti aktyviais pokyčių dalyviais.
Ši iniciatyva dar kartą parodė MRU įsipareigojimą skatinti tvarumą per švietimą, kūrybiškumą ir bendradarbiavimą. Universitetas siekia kurti erdvę, kurioje kiekvienas gali prisidėti prie atsakingos visuomenės ir tvarios ateities kūrimo.
„Klimato freskų“ dirbtuvės – tai priminimas, kad pokyčiai prasideda nuo mūsų pačių. MRU kviečia visus, kam rūpi mūsų planetos likimas, jungtis prie ateities renginių ir kartu ieškoti sprendimų, galinčių apsaugoti mūsų pasaulį!