Vasario 7 d. Klaipėdoje vykusioje studijų mugėje „Studijų Regata 2025“ prisistatė ir Mykolo Romerio universitetas (MRU) – atsinaujinusiame MRU stende lankytojai galėjo susipažinti su universitetu ir plataus pasirinkimo bakalauro bei magistro studijų programomis, kurias MRU siūlo Vilniuje, Kaune ir Marijampolėje.
Universitetas ypatingą dėmesį skyrė naujoms studijų programoms, tokioms kaip „Teisė ir dirbtinis intelektas“, „Ikimokyklinio ugdymo pedagogika“, „Verslo vadyba“, „Transporto logistika“, ir kt. Šios programos buvo sukurtos atsižvelgiant į globalius pokyčius ir technologinį pažangą, užtikrinant, kad studentai būtų pasirengę ne tik šiandieninei, bet ir ateities darbo rinkai.
„Jaunimas tampa vis drąsesnis – mokiniai patys prieina, klausia, žino, ko nori. Dažnai kyla ne tik klausimas, kaip įstoti į universitetą, bet ir ką veikti po studijų, nes daugelis studentų dar nelabai įsivaizduoja savo gyvenimo baigus mokslus. MRU stende akcentuojame, kad mūsų bendruomenėje jaunimas turi galimybę užmegzti ryšius su bendraminčiais, kurie turi panašių interesų, ir taip pradėti kurti savo karjerą dar studijų metais“, – sakė MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto (ŽVSF) lektorius Saulius Andrukonis.
Vienas iš Universiteto pasiūlymų, kuris sulaukė didelio dėmesio, buvo nauja studijų programa – „Nacionalinis saugumas“. Ši programa buvo sukurta atsižvelgiant į esamą geopolitinę situaciją ir įgyvendinta bendradarbiaujant su įvairiomis saugumo institucijomis, tokiomis kaip Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Valstybės saugumo departamentu (VSD), Antruoju operatyvinių tarnybų departamentu (AOTD), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Lietuvos kalėjimų tarnyba (LKT), Muitinės kriminaline tarnyba (MKT) ir Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT).
Pristatant programą vyko diskusija „Nematomi pareigūnai – kas jie?“, kurioje dalyvavo VAT Administravimo valdybos Mokymo sk. viršininkė Ingrida Kairienė, MKT Klaipėdos sk. viršininkas Mindaugas Stonis ir STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovas, specialusis agentas Benas Aldakauskas. Ji buvo viena iš renginio akcentų, kur dalyviai galėjo sužinoti apie paslaptingą ir svarbų pareigūnų darbą.
„Džiugu, kad yra norinčių sužinoti apie daugelį dalykų – mokiniai yra žingeidūs ir teiraujasi ne tik akademinių, bet ir praktinių, gyvenimiškų klausimų, pavyzdžiui, ar bendrabutyje yra skalbimo mašina. Tai rodo, kad jie planuoja atvykti į Vilnių gyventi ir mokytis. Taip pat juos domina įvairios sritys, tokios kaip psichologija, teisė, žaidimų kūrimas. Šiuo metu tikrai yra susidomėjusių Nacionalinio saugumo programa – į jų klausimus atsako programos partneriai“, – teigė Saulius Bugailiškis, MRU Priėmimo grupės vadovas.
„Studijų Regata 2025“ taip pat suteikė galimybę jaunimui sužinoti, kokias studijų kryptis galima pasirinkti, kad ateityje galėtų siekti karjeros pagal savo interesus ir gebėjimus. Šis renginys tapo puikia platforma MRU pristatyti savo inovatyvias programas ir pristatyti įvairius būdus, kaip universitetas gali padėti studentams pasiekti sėkmę tiek akademiniame, tiek profesiniame gyvenime.
„Nauja ir labai džiugu, kad ateina vis jaunesni žmonės – ne tik 10–12 klasių mokiniai, bet ir 8–9 klasių. Tai rodo, kad jie pradeda galvoti apie savo ateitį itin anksti ir atsakingai ruošiasi studijoms. Ypač domimasi psichologija bei komunikacijos krypties studijomis. Ankstesnių klasių mokiniai turi galimybę sužinoti, kokius egzaminus ir dalykus reikėtų rinktis, kad galėtų studijuoti norimą specialybę“, – teigė MRU Psichologijos instituto direktorė, prof. dr. Rasa Pilkauskaitė Valickienė.
Šioje mugėje MRU ne tik pristatė savo studijų programas, bet ir skatino jaunimą užmegzti ryšius su ekspertais, mentoriais bei bendraminčiais, kurie gali padėti priimti svarbius sprendimus apie studijas ir karjerą. Tai buvo puiki galimybė mokiniams pasirengti ateities iššūkiams ir sužinoti daugiau apie tai, kaip pasiekti savo tikslus.
„Studijų Regata 2025“ buvo puiki proga įvertinti MRU pasiekimus ir jo indėlį į švietimo sritį, kuri ne tik suteikia išsilavinimą, bet ir paruošia studentus globaliai darbo rinkai bei socialinei atsakomybei. Universitetas nuolat siekia tobulinti savo programas ir pritaikyti jas prie sparčiai kintančio pasaulio, užtikrindamas, kad absolventai turėtų visas reikiamas žinias ir įgūdžius, kad galėtų sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.
Jau greitai MRU atstovai susitiks su būsimaisiais studentais Vilniaus studijų mugėje.