
2025 m. balandžio 4 d. (penktadienį) Kaune įvyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „EUROPINĖS IR NACIONALINĖS BAUDŽIAMOSIOS POLITIKOS TENDENCIJOS IR IŠŠŪKIAI“, subūrusi gausų būrį teisės mokslo ir praktikos atstovų iš Lietuvos ir užsienio. Šį reikšmingą renginį organizavo keturios svarbios Lietuvos akademinės ir mokslinės institucijos: Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultetas, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.
Konferencijos tikslas buvo aptarti šiuolaikinius iššūkius, su kuriais susiduria baudžiamoji politika Europos Sąjungos ir nacionaliniu lygmenimis, bei ieškoti praktinių sprendimų stiprinant teisinės valstybės principus ir užtikrinant veiksmingą teisės normų taikymą.
Renginys pritraukė tiek akademinės bendruomenės narius, tiek teisės praktikų – teisėjų, prokurorų, advokatų – atstovus, taip pat studentus, besidominčius aktualijomis baudžiamosios teisės srityje. Konferencijos metu vyko gilios ir įžvalgios diskusijos apie Europos Sąjungos finansinių interesų apsaugą, naujausią Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktiką, informatorių (pranešėjų) apsaugos sistemą, taip pat apie dirbtinio intelekto taikymo galimybes baudžiamojoje justicijoje bei kitus aktualius klausimus, su kuriais susiduria tiek tarptautinė, tiek nacionalinė baudžiamoji teisė.
Pranešimus skaitė ir įžvalgomis dalijosi aukšto lygio ekspertai: Laura KOVESI (EPPO), Iveta STRAZDIŅA (ESTT), Bruno GONZALEZ VALDELIEVRE (Katalonijos kovos su sukčiavimu tarnyba), taip pat žymūs Lietuvos teisės mokslininkai iš visų renginį organizavusių institucijų.
Nuoširdžiai dėkojame šių metų konferencijos pagrindiniams organizatoriams – Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto komandai – bei bendraorganizatoriams: Vilniaus universiteto Teisės fakultetui ir Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutui.
Taip pat reiškiame padėką visiems konferencijos dalyviams už aktyvų įsitraukimą, vertingas įžvalgas, klausimus ir prasmingas diskusijas, kurios neabejotinai prisidėjo prie tolesnės baudžiamosios politikos plėtros tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje.