Filmai ir serialai: ką mėgsta žiūrėti MRU dėstytojai? - MRU
Naujienos

30 gruodžio, 2024
Filmai ir serialai: ką mėgsta žiūrėti MRU dėstytojai?

Mėgstami filmai ir serialai galbūt nėra tema, kuria dažnai pasikalba dėstytojai ir studentai, bet ar studentams nebūtų smalsu sužinoti, ką mėgsta žiūrėti jų dėstytojai? Galbūt interesai šiame laisvalaikio lauke ne taip ir skiriasi?

Standartiškai ko gero būtų galima manyti, kad mokslinės fantastikos filmai (pavyzdžiui, „Blade Runner“, „Interstellar“, „Arrival“) gali būti populiarūs tarp mokslininkų, dirbančių technologijų, kosmoso ar dirbtinio intelekto tyrimų srityse. Arba, kad humanitarinių ar socialinių mokslų akademikai labiau vertina realistiškas, psichologiškai gilias dramas, nagrinėjančias socialines temas, taip pat dokumentiką.

Taip pat būtų galima manyti, kad universitetų dėstytojai mėgsta filmus, kurie atspindi jų darbo ir gyvenimo realybę, pvz., „Good Will Hunting“, „Dead Poets Society“ ar „Beautiful Mind“. O gal universitetų profesūros mėgstami filmai priklauso nuo jų dėstomo dalyko? Pavyzdžiui, filosofijos profesorius gali mėgti egzistencialistinius filmus, kaip „The Seventh Seal“, o istorijos dėstytojas – labiau istorines dramas, kaip „Schindler's List“?

Pabandėme išsiaiškinti, kokiems filmams pirmenybę teikia Mykolo Romerio Universiteto (MRU) dėstytojai, kuriems kinas tampa ne tik poilsio ir pramogos šaltiniu, bet ir svarbiu įrankiu giliau suprasti gyvenimo prasmę, kultūrą bei žmogaus prigimtį.

Štai MRU Privatinės teisės instituto profesorius dr. Virginijus Bitė, vertinantis tiek meninį, tiek filosofinį kino aspektą, ypač žavisi Davido Fincherio šedevru „The Curious Case of Benjamin Button“. Tai filmas, kuriame laiko tėkmė ir žmogaus gyvenimas pateikiami paradoksaliu būdu – pagrindinis veikėjas gimsta senas ir bėgant metams jaunėja. Prof. dr. V. Bitė teigia, kad šis filmas verčia susimąstyti apie gyvenimo laimę ir jos dalijimąsi su mylimais žmonėmis, taip pat apie laiko ir meilės trapumą, kuris yra neatskiriama mūsų egzistencijos dalis.

MRU Viešojo saugumo akademijos dėstytoja, prof. dr. Snieguolė Matulienė, teigia, kad serialas „How To Get Away with Murder“ – puikus pavyzdys, kaip psichologinės ir socialinės įtampos pasakojimai gali atskleisti sudėtingus žmonių sprendimus ir moralinius pasirinkimus. „Toks kinas kviečia žiūrovą reflektuoti apie atsakomybės, komandinio darbo ir teisingumo sąvokas, iškeliančias klausimus apie žmogaus elgesį ir jo vietą visuomenėje“, – sako kriminalistikos subtilybių MRU studentus mokanti prof. dr. S. Matulienė.

MRU Teisės mokyklos profesorius Marius Laurinaitis pasidalijo ir savo vaikystės prisiminimais apie filmą kultinį „The Terminator“ su Arnoldu Schwarzeneggeriu: „Vaikystėje fantazuodavau, kad esu Kyle‘as Reese‘as, ir ant mano pečių laikosi pasaulio išlikimas“.

Šis filmas profesoriui paliko sukrečiantį įspūdį ne tik dėl savo technologinių vizijų, bet ir dėl skleidžiamos žinutės apie žmogaus ir technologijų santykį. „Net ir šiandien, kai mokslinė fantastika tapo vis realesnė, šis filmas tebėra kultūrinė ikona, leidžianti susimąstyti apie mūsų ateitį ir vietą pasaulyje“, – sako prof. M. Laurinaitis.

Publicistas, rašytojas, vaikų literatūros autorius, mokslo populiarintojas ir, žinoma, teisininkas prof. dr. Justinas Žilinskas pirmiausia rekomenduotų būtent teisinį serialą.

„Labai rekomenduoju pažiūrėti serialą „Better call Saul“, kuris yra serialo „Breaking Bad“ priešistorė, pasakojanti apie du teisininkus. Tai yra labai puikus portretas, aišku, amerikietiškos teises, bet vis dėlto gerokai gilesnis, lyginant su kitais panašaus žanro serialais, kaip pavyzdžiui „Suits“ ar panašiai. Tad iš teisinio požiūrio „Better call Saul“ yra labai geras serialas, nes kabina labai gilius klodus“, – kalbėjo prof. dr. J. Žilinskas.

Kai kurie dėstytojai po sunkio darbo dienos mėgsta atrasti ramybę žiūrėdami lengvesnio pobūdžio kiną. MRU Viešojo valdymo ir verslo fakulteto (VVVF) profesorė dr. Agota Giedrė Raišienė detektyvinį britų serialą „Midsomer Murders“ mėgsta žiūrėti prieš miegą.

„Nors pasižymi romantizuotais elementais, šis serialas turi savitą žavesį, leidžiantį atsipalaiduoti ir pasinerti į paslapčių kupiną mažo miestelio atmosferą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško pusiausvyros tarp intelektualinio iššūkio ir lengvos pramogos“, – teigia prof. dr. A.G. Raišienė.