Aukštojo mokslo ateities sprendimai: tarptautinė ERUA konferencija Mačeratoje apie mikrokredencialus ir inovacijas - MRU
Naujienos

4 balandžio, 2025
Aukštojo mokslo ateities sprendimai: tarptautinė ERUA konferencija Mačeratoje apie mikrokredencialus ir inovacijas
ERUA

2025 m. balandžio 1 d. Mačeratos universitete (Italija) įvyko tarptautinė konferencija „Aukštojo mokslo ateities galimybių atvėrimas“ (“Unlocking the Future of Higher Education“), skirta mikrokredencialams ir inovatyviam mokymui aukštajame moksle. Renginį organizavo Mačeratos universitetas (UniMc) ir Europos reformuotų universitetų aljansas (ERUA), bendradarbiaudami su Italijos universitetų rektorių konferencija (CRUI). Konferencijoje dalyvavo aukštojo mokslo ekspertai, tyrėjai bei politikos formuotojai iš visos Europos. Pagrindinės diskusijų temos apėmė inovatyvius mokymo metodus, mokymąsi visą gyvenimą, mikrokredencialų kokybę, jų įtrauktį ir perkeliamumą.

Mikrokredencialas (angl. microcredential) pagal Europos Tarybos rekomendacija dėl Europos požiūrio į mikrokredencialus, skirtus mokymuisi visą gyvenimą ir įsidarbinimo galimybėms (angl. Council Recommendation on the European approach to microcredentials for lifelong learning and employability) yra oficialus įrodymas, kad asmuo įgijo specifinius įgūdžius, žinias ar kompetencijas per trumpą mokymosi patirtį.

Mikrokredencialus galima įgyti per trumpą laiką ir pritaikyti skirtingiems besimokančiųjų poreikiams, jie yra orientuoti į specifinius įgūdžius ar kompetencijas, turi aiškiai apibrėžtus vertinimo kriterijus, įgytus mokymosi rezultatus ir suteiktą kvalifikaciją, gali būti pripažįstami tarptautiniu mastu ir integruojami į formalias mokymo programas.

ERUA generalinė sekretorė Bruna Vives pasidalijo įžvalgomis apie švietimo politikos pokyčius bei Europos universitetų aljansų vaidmenį. Ilaria Pironi, atstovaujanti Paryžiaus 8-ajam universitetui (Université Paris 8 Vincennes Saint-Denis ) pristatė patirtį, susijusią su mikrokredencialų kokybės užtikrinimu ir jų integracija į aukštojo mokslo sistemas.

Mykolo Romerio universitetui (MRU) konferencijoje atstovavo studijų prorektorė prof. dr. Natalija Kaminskienė, Tarptautiškumo tarnybos vadovė Audra Dargytė-Burokienė ir Akademinių reikalų centro Karjeros centro vadovė Olga Meščeriakova.

„Mikrokredencialai atveria naujus kelius aukštajam mokslui – jie leidžia lanksčiau reaguoti į besikeičiančius visuomenės ir darbo rinkos poreikius, stiprina mokymosi visą gyvenimą kultūrą ir skatina tarpdiscipliniškumą. Džiaugiuosi, kad ERUA aljanso kontekste Mykolo Romerio universitetas gali dalytis turima mikrokredencialų taikymo patirtimi ir kartu ieškoti sprendimų, kaip padėti norintiems greitai, lanksčiai ir kokybiškai įgyti naujų įgūdžių, reikalingų dinamiškoje darbo rinkoje.“ – sako prof. dr. Natalija Kaminskienė.

Konferencija buvo transliuojama gyvai su sinchroniniu vertimu, o įrašas bus pasiekiamas netrukus.