Neformaliuoju ir (ar) savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimas ir pripažinimas
Kompetencijų pripažinimo įskaitymo tikslas – išplėsti asmenų savarankiško mokymosi galimybes ir patenkinti individualius mokymosi poreikius bei didinti jų galimybes darbo rinkoje įgyvendinant mokymosi visą gyvenimą principus / optimizuoti asmens laiko ir kitų resursų sąnaudas, pripažįstant ir įskaitant jų neformaliu ir (ar) savišvietos būdu įgytas žinias ir gebėjimus formaliose studijose.
Kandidatas gali siekti, kad būtų pripažintos jo kompetencijos, įgytos:
- darbinėje veikloje,
- neapmokamame ir (ar) savanoriškame darbe ar praktikoje,
- trumpalaikių ar ilgalaikių stažuočių, kursų, seminarų, projektų, parodų ir kt. metu,
- mokantis savarankiškai
- kitoje veikloje.
Kandidatams keliami būtini reikalavimai:
- turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą;
- turėti ne mažesnę kaip 2 metų praktinio darbo patirtį srityje, kurios kompetencijų pripažinimo siekiama;
- pateikti neformaliojo suaugusiųjų švietimo sistemoje įgytų mokymosi pasiekimų įrodymus, liudijančius apie pasiekimų atitikimą studijų dalyko (-ų) studijų rezultatams.
Įmokos:
- už prašymo dalyvauti neformaliojo ir (ar) savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo procedūroje nagrinėjimą: 29 EUR;
- už neformaliojo ir (ar) savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo procedūroje įskaitomus kreditus: 25 EUR (už 1 kreditą).
Pageidaujantiems registruotis:
- kviečiame užpildyti prašymą ir siųsti adresu arc@mruni.eu. Prie prašymo pridedama kandidato vidurinį išsilavinimą liudijanti dokumento kopija (jei asmuo yra ne Universiteto studentas), darbo stažo reikalavimą liudijantis dokumentas ir kiti prašymo dalyvauti Procedūros formoje nurodyti dokumentai.
- Jei kandidatas atitinka Nuostatose nurodytus reikalavimus, atsiųsime prašymo dėl neformaliuoju ir (ar) savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo formą.
Kilus klausimams, kreiptis į Universiteto Akademinių reikalų centrą el. paštu: arc@mruni.eu.
Daugiau informacijos apie Procedūrą.