Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos (NAAS) sukūrimas, Nr. 01.2.1-LVPA-V-835-03-000 - MRU

Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos (NAAS) sukūrimas, Nr. 01.2.1-LVPA-V-835-03-000

Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-835-03-000             
Projekto pavadinimas:Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos (NAAS) sukūrimas
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-03-02 iki 2023-08-31
Projektą įgyvendina: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.
Projekto partneriai: Mykolo Romerio universitetas.
Projekto dalies vadovas MRU: Evaldas Bružė.

Santrauka: Projekto tikslas – sukurti efektyvią ir šiuolaikišką mokslo ir studijų ekosistemą, įgalinančią aukštąsias mokyklas rengti nacionalinio, visuomenės ir viešojo saugumo specialistus ir vykdyti mokslinę veiklą, apimančią informacinį saugumą, informacinių ir hibridinių grėsmių analizes, integruotą (interneto ir kinetinės) informacinės erdvės stebėjimą ir galimai nusikalstamo turinio analizę.

Siekiamas rezultatas: projekto metu sukurta technologinė bazė leis vykdyti mokslinius projektus, kurių rezultatais galės pasinaudoti šalies ir tarptautinės institucijos: Lietuvos kariuomenė, LR žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR ministerijos, ES institucijos pagal savo kompetencijos sritis.

Projekto vertė: 2 173 000,00 EUR
ES struktūrinių fondų finansavimo lėšos: 1 955 000,00 EUR
Partnerių nuosavas indėlis: 218 000,00 EUR

Lietuvos ir užsienio įmones buvo kviečiamos teikti pasiūlymus ikiprekybiniame pirkime „Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos (NAAS) sukūrimas“.

Perkančioji organizacija: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

                                                      Mykolo Romerio universitetas (partneris)

Ikiprekybinio pirkimo tikslas: Sukurti efektyvią ir šiuolaikišką mokslo ir studijų ekosistemą, įgalinančią aukštąsias mokyklas rengti nacionalinio, visuomenės ir viešojo saugumo specialistus ir vykdyti mokslinę veiklą, apimančią informacinį saugumą, informacinių ir hibridinių grėsmių analizes, integruotą (interneto ir kinetinės) informacinės erdvės stebėjimą ir galimai nusikalstamo turinio analizę.

Planuojamas rezultatų naudojimas: Ikiprekybinio pirkimo  metu sukurta technologinė bazė leis vykdyti mokslinius projektus, kurių rezultatais galės pasinaudoti šalies ir tarptautinės institucijos: Lietuvos kariuomenė, Lietuvos Respublikos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Prezidentūra, Vyriausybė, ministerijos, ES institucijos pagal savo kompetencijos sritis.

Įgyvendinant NAAS projektą ir siekiant pritraukti kuo daugiau dalyvių su skirtingomis kompetencijomis bei patirtimi, buvo nuspręsta pirkimo sąlygas išversti į anglų kalbą ir skelbti pirkimą dviem kalbomis: lietuvių ir anglų.

2020 m. gegužės 19 d. paskelbtas kvietimas teikti pasiūlymus.

NAAS ikiprekybinio pirkimo sąlygos (atnaujinta 2020-08-14)

NAAS pre-commercial procurement conditions (updated 2020-08-14)

NAAS ikiprekybinio pirkimo sąlygos

NAAS pre-commercial procurement conditions

Klausimai – atsakymai

Questions – answers

Pasiūlymų pateikimo terminas: Dokumentai teikiami Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos el. paštu naas.projektas@lka.lt iki 2020-07-23 10 val. 00 min.

2020 m. rugpjūčio 14 d. atnaujintos ikiprekybinio pirkimo sąlygos: (Atnaujintos sąlygos LT ir EN kalbomis).

 2020 m. lapkričio 10 d. įvyko NAAS projekto ikiprekybinio pirkimo komisijos posėdis, kurio metu buvo įvertinti dalyvių pateikti pasiūlymai. Komisija priėmė vieningą sprendimą – patvirtinti šiuos 4 dalyvių pasiūlymus (ne eilės tvarka):

  • Kauno technologijos universitetas ir CERTH;
  • Vytauto Didžiojo universitetas;
  • UAB Elsis Pro ir UAB Tildė informacinės technologijos;
  • UAB NRD CS ir Vilniaus kolegija.

2023 m. vasario 7 d. Mykolo Romerio universitete viešai pristatyti pirmieji Nacionalinės informacinio poveikio atpažinimo ir analizės ekosistemos NAAS prototipai, kuriuos kuria dvi verslo ir mokslo centrų komandos: UAB „Elsis Pro“ kartu su UAB „Tildė informacinės technologijos“ bei Vytauto Didžiojo universitetas su TNO (Nyderlandai). „Viena pirmųjų Europos Sąjungoje. Efektyvi ir šiuolaikiška mokslo ir studijų ekosistema. Unikali informacinės erdvės stebėjimo, atpažinimo ir aptikimo sistema“, – taip po trijų metų tyrimų, konsultacijų ir bandymų sistemos prototipus apibūdina NAAS projekto vadovė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje dr. Sigutė Stankevičiūtė.

Daugiau perskaityti galima čia: https://kam.lt/pristatomi-inovatyvus-lietuvoje-kuriami-informacines-erdves-stebejimo-ir-analizes-irankio-prototipai

Projektas finansuojamas iš Eu­ropos regioninio fondo lėšų pagal 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas” priemonę „Ikiprekybiniai pirkimai LT”.