Klausk psichologo - konsultavimas | Mykolo Romerio universitetas

Emocinė gerovė

MRU Psichologinio konsultavimo skyrius – pasiruošęs Jums padėti

MRU Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyrius yra kviečia pasirūpinti savo psichologine ir emocine gerove.

Individualios konsultacijos teikiamos antradieniais ir trečiadieniais. Norėdami susiderinti individualios konsultacijos laiką kreipkitės žemiau nurodytu el. paštu.

Adresas:
Psichologinio konsultavimo kabinetas: V-112, Ateities g. 20, LT-08303, Vilnius
Nuoroda registracijai: https://pks.mruni.eu/

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

 

NAUJIENOS:

Emocijų valdymo užsiėmimai MRU Relaksacijų kambaryje

Sustok ir pajusk ramybę emocijų valdymo užsiėmimuose.

Užsiėmimai vyksta Sausio 13d., 20. pirmadieniais 14:00 – 15:00 val. Registracija.

Individualios konsultacijos

MRU bendruomenės nariams teikiamos 5 nemokamos konsultacijos per mokslo metus. Galima kreiptis dėl įvairiausių psichologinių sunkumų, nebūtinai susijusių su darbu ar studijomis MRU. Tai gali būti ir asmeniniai, nerimą ar kitus sudėtingus išgyvenimus keliantys dalykai.

Konsultacijos gali būti teikiamos Jums priimtiniausiu būdu – nuotoliniu arba kontaktiniu. Konsultacijos teikiamos ANTRADIENIAIS ir TREČIADIENIAIS. SUSIPAŽINKITE.


Neretai susiduriame su situacijomis, kurios tampa iššūkiu judėti pirmyn ir rasti tinkamą problemos sprendimą. Tokios situacijos gali sukelti daug įvairių jausmų. Tada tikrai svarbu neignoruoti šių jausmų ir jų keliamo diskomforto bei tikėtis, jog viskas savaime praeis. Tai eikvoja ne tik jūsų gyvybines jėgas, bet ir energijos resursus, kuriuos galėtumėte nukreipti kitur.

Gali būti, kad kyla klausimai, o kaip savimi pasirūpinti ir vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą, vėl save išgirsti ir patenkinti poreikius, leidžiančius gyventi be įtampos? Viena iš išeičių, gali būti pokalbis su kitu žmogumi, psichologu. Psichologinių konsultacijų metu saugiai galite kalbėti apie visus Jums kylančius sunkumus, nes psichologai įsipareigoja laikytis konfidencialumo – tai, kas pasakoma konsultacijų metu lieka tik tarp dviejų žmonių.

MRU psichologinės konsultacijos gali padėti Jums rasti atsakymus savo viduje ir sprendimų būdą. Tad raginame drąsiai kreiptis į universitete dirbančius psichologus. 

Regitruotis konsultacijai galite: https://pks.mruni.eu/

Psichologinio konsultavimo skyriaus Facebook

Grupiniai užsiėmimai

Streso valdymas. Grupinės relaksacijos, vizualizacijos pratimai, progresyvi raumenų relaksacija

Gyvendami greitu kasdienybės ritmu pamirštame įsiklausyti į savo jausmus, atkreipti dėmesį į galvoje besisukančias mintis bei kūno siunčiamus signalus. Dažnai tik po ilgo laiko suprantame kokie įsitempę ir pavargę esame. Kviečiu prisijungti į grupinius užsiėmimus, kurių metu išmėginsime skirtingas atsipalaidavimo technikas, vizualizacijos pratimus bei progresyvią raumenų relaksaciją, kurios metu mokysimės sąmoningai atpalaiduoti skirtingas raumenų grupes ir mažinsime kūne jaučiamą įtampą. Kiekvienas grupės dalyvis galės išmėginti skirtingus atsipalaidavimo būdus ir atrasti jam tinkamiausią, vėliau praktikuoti atsipalaidavimo technikas savarankiškai.

Užsiėmimai su dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) elementais 

Individualūs ir grupiniai meditacijos užsiėmimai su įsisąmoninto dėmesingumo (angl. mindfulness) elementais. Užsiėmimų metu, praktikuosime gebėjimus tikslingai nukreipti ir valdyti dėmesį, koncentruotis į esamą momentą, bei nevertinti, o priimti tai kas vyksta. Praktikos padės sustiprinti dėmesingumą ir koncentraciją, gebėjimus įveikti stresą, pagerinti savo produktyvumą, įsisąmoninti savo mintis, emocijas ir kūno pojūčius, išbūti dabartyje „buvimo“, o ne „darymo“ rėžime.

Relaksacijų kambarys

Relaksacijų kambarys skirtas MRU bendruomenei. Relaksacijų kambaryje organizuojami grupiniai užsiėmimai.

Užsiėmimų temos:

  • Streso, nerimo, emocijų valdymas
  • Dėmesingas įsisamoninimas (Mindfulness) 
  • Meditacija
  • Kvėpavimo pratimai
  • Relaksacijos technikos
  • Savirefleksija ir rašymas
  • Šviesų, garsų bei kvapų terapija

Relaksacijų kambaryje organizuojamuose užsiėmimuose gali dalyvauti visi MRU bendruomenės nariai. Kambarys įsikūręs II-211 kabinete.

MRU darbuotojai turi galimybę rezervuoti erdvę relaksacijos tikslais. 

KAIP REZERVUOTI RELAKSACIJOS ERDVĘ? 

  • Pasirinkite Jums tinkantį laiką
  • Gaukite rezervacijos patvirtinimą
  • Parodykite rezervaciją pagrindinio įėjimo budėtojui ir pasiimkite raktą
  • Pasinaudoję erdve, užtikrinkite, kad erdvę paliekate tokią, kokią radote
  • Gražinkite raktą budėtojui.

Rūpinkimės savo emocine sveikata ir atraskime vidinę harmoniją.

        

Pagalba sau

Paskutinė vasario savaitė – valgymo sutrikimų savaitė

STRESO VALDYMAS

Kviečiame susipažinti su paprastais streso valdymo patarimais: medituokite, giliai kvėpuokite, sportuokite, pasivaikščiokite gamtoje, užsiimkite relaksacijomis ir praktikuokite dėkingumą. Prie kiekvieno patarimo rasite vertingas nuorodas, kurios jus nukreips į įdomius vaizdo įrašus ir straipsnius. 

RELAKSACIJŲ ĮRAŠAI

Dalinamės Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologų įrašytomis relaksacijomis lietuvių ir anglų kalbomis, kurias galite atlikti tiesiog sėdėdami prie stalo arba užsukti į relaksacijų kambarį, MRU II-211 kabinete: 

KVĖPAVIMO PRATIMAI

Dalinamės keletu kvėpavimo pratimų, kurie padės greitai nurimti, kai jaučiate, kad sukilo didelis nerimas:

JOGOS PRAKTIKA (VIDEO ĮRAŠAI)


SĄMONINGO KVĖPAVIMO PRATIMAS

Stresinių situacijų metu žmogus gali jaustis sutrikęs ir įsitempęs, todėl jam gali būti sudėtingiau valdyti savo emocijas ir elgesį.
Tam, kad tai padaryti būtų daug paprasčiau, svarbu išmokti sąmoningai kvėpuoti.
Dalinamės kvėpavimo pratimu, kuris skatina kvėpuoti giliai, ramiai ir sąmoningai! Kviečiame spausti čia ir praktikuotis.

 

ĮSISAMONINTAS DĖMESINGUMAS

 

Įsisąmonintas dėmesingumas (angl. mindfulness) – tai neutralus, tęstinis esamojo laiko momento įsisąmoninimas. Kai atpažįstame savo mintis, jausmus ir elgesį tada, kai jie atsiranda (buvimas), nepereidami į automatinę reagavimo reakciją (darymas).
MRU bendruomenės narius kviečiame į įsisąmoninto dėmesingumo užsiėmimus, jei ir Jūs norite sustiprinti šiuos įgūdžius! Informaciją apie naujus užsiėmimus kviečiame stebėti naujienlaiškiuose. 

VIZUALIZACIJA

Vizualizacija (angl. visualization) arba vadovaujama meditacija (angl. guided meditation) – tai atsipalaidavimo technika, apimanti raminančių, pozityvių bei atsipalaidavimą skatinančių vaizdinių, tokių kaip gražus paplūdimys, rami pieva ar maloni vieta įsivaizdavimą. Tai viena seniausių, tačiau ir viena paprasčiausių bei lengviausiai išmokstamų atsipalaidavimo technikų, kurios pagrindinis įrankis – mūsų vaizduotė.

Turbūt daugelis esame pastebėję, kaip įsitempia kūnas ir pasikeičia nuotaika, kai imame galvoti apie neigiamus dalykus, galvoje kuriame nesėkmių scenarijus ar vis prisimename situaciją, kurioje kažkas nepasisekė. Vizualizacijos metu, pasitelkdami savo vaizduotę bei pojūčius, sąmoningai kuriame taikius vaizdus ir scenarijus, kurie padeda pasiekti ramią atsipalaidavimo būseną bei mažina įtampą kūne dėl pasikeitusio minčių turinio. Nuraminę savo protą galime lengviau susidoroti su psichiniu, emociniu ir fiziniu stresu, suteikiame sau galimybę pailsėti nuo nuolatinės įtampos.

Tyrimai rodo, kad vizualizacija yra veiksminga gydant daugelį su stresu susijusių ir fizinių sveikatos sutrikimų, įskaitant galvos skausmą, raumenų įtampą, lėtinį skausmą ir bendrą ar situacinį nerimą. Atliekant vizualizacijos pratimus prieš miega gali pagerėti miego kokybė, o vizualizaciją atliekant ryte, diena pradedama su mažesne įtampa ir didesniu atsparumu stresą keliančioms situacijoms.

Emocinė parama kritinių situacijų metu

NAUDINGOS REKOMENDACIJOS IR NUORODOS

PAGALBA KOLEKTYVUOSE AR INDIVIDUALIAI

Bendruomenės gerovės centro Psichologinio konsultavimo skyriaus psichologai pasiruošę padėti susidoroti su nerimu ar iššūkiais, kylančiais kolektyvuose esant kritinėms situacijoms. Taip pat galima kreiptis dėl individualių konsultacijų.

Kontaktai: pks@mruni.eu 

KO VENGTI KRITINIŲ SITUACIJŲ METU?

Neapibrėžtų situacijų metu, kuomet aplink daug nežinomybės, gali būti sudėtinga susikaupti ir dirbti įprastus darbus. Dėl šios priežasties nepaprastai svarbu nepamiršti pasirūpinti savimi užsiimti kvėpavimo praktikomis – tai padeda nurimti mūsų protui ir atsitraukti nuo stresą keliančių dirgiklių; svarbu riboti skaitomos informacijos kiekį – kuo daugiau informacijos skaitome, tuo didesnę įtampą sau keliame, tuomet tampa sudėtinga atsirinkti, kuri informacija yra tikra, o kuri – perteklinė. Patartina naujienas tikrinti iki 3 kartų per dieną ir tik iš patikimų šaltinių, neskaityti kitų žmonių komentarų apie vykstančius įvykius; nepamiršti daryti pertraukas, atsitraukti nuo darbų, pasimankštinti, pakvėpuoti grynu oru ar atlikti trumpą relaksaciją.

 

SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJA

           

 

Pokalbis apie savižudybę niekuomet nėra lengvas ir yra ypač sudėtingas, jeigu vadovaujamės su ja susijusiais klaidingais įsitikinimais ir nepagrįstomis baimėmis.
Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kuri minima rugsėjo 10 d., kviečiame paminėti mažinant su savižudybe susijusius mitus, galinčius stabdyti atviro pokalbio su žmogumi, kuris patiria sunkumus ir išsako tokias mintis.
Primename, kad iškilus sunkumams, ar susidūrus su sudėtingomis situacijomis, visuomet galite kreiptis į MRU Psichologinio Konsultavimo skyriaus psichologus. MRU bendruomenės nariams suteikiamos net iki 5 nemokamų konsultacijų per vienerius mokslo metus. Norėdami susitarti dėl konkretaus konsultacijos laiko parašykite mums pks@mruni.eu

Naudinga informacija įvairiomis psichologinėmis temomis

Nerimo įveika

  • Keli paprasti būdai, kaip galime sumažinti savo nerimo lygį. Kada paskutinį kartą svarstėte, už ką esate dėkingi? O kada ėjote pasivaikščioti po mišką ar kitą nežinomą gamtos erdvę? O kada paskutinį kartą patyrėte srauto (angl. flow) būseną? Apie tai, kuo visa tai gali padėti su nerimu, žiūrėkite šiame trumpame vaizdo įraše.

Perfekcionizmas

  • Artėjant egzaminams ir kitiems atsiskaitymams neretai galime pagauti save keliant vis aukštesnius reikalavimus sau – norime išmokti viską.Parašyti geriausią rašto darbą. Privalome gauti aukščiausią įvertį ir pan. Kaip atsiranda, kada trukdo ir ką daryti su mūsų perfekcionizmu? Kviečiame daugiau sužinoti dr. Agnės Matulaitės tinklalaidėje.

Neapibrėžtumas

  •  Neapibrėžtumas vienas iš tų dalykų, kuris pastaraisiais metais vis labiau ir labiau primena apie save. Žinoma, neapibrėžtumą išgyvename ne tik stiprių sukrėtimų akivaizdoje, tačiau ir kasdienoje, kai bandant kažką numatyti, įvykiai pasisuka visai netikėta linke. Tačiau kaip su visu šiuo neapibrėžtumu išbūti? Ką galime padaryti, kad hame būti pasidarytų nors kiek lengviau? Kviečiame pasiklausyti tinklalaidės būtent šia tema. 

Įpročių keitimas

  • Kaip keisti įpročius? Kaip atrasti naujus būdus save motyvuoti? O tai, ką renkamės dabar padės mums išlikti sveikais po kelerių metų? Visa tai ir dar daugiau šiame neilgame vaizdo įraše, kuriame patirtimi dalinasi įvairių sričių specialistai.  

Psichikos sutrikimo diagnozė

  • Kaip dažnai kyla klausimas, norėčiau kreiptis pagalbos dėl patiriamų psichikos sveikatos sunkumų, tačiau jei kažkur atsiras sveikatos įrašas? O kaip tai gali paveikti mano karjerą ar ateities planus? Būtent apie tai 2023-04-13 diskutavo psichologai ir psichiatrai Lietuvos psichologų sąjungos Klinikinės ir sveikatos psichologijos komiteto organizuotoje viešoje nuotolinėje diskusijoje „Ar pagalba dabar nepakenks ateityje: teisių apribojimai, esant psichikos sutrikimo diagnozei“. Kviečiame pasiklausyti diskusijos ir sužinoti daugiau. Primename, kad kreipiantis pas psichologą nėra nustatomos jokios diagnozės ar įrašomi įrašai. Visą diskusiją kviečiame klausytis vaizdo įraše.

 

MRU bendrarbiauja!

Bendruomenės gerovės centras nori pasidžiaugti prasidėjusiu bendradarbiavimu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu! Skatindami MRU bendruomenę atsisakyti žalingų įpročių dalinamės aktualia informacija:
*www.askritiskas.lt skirta jaunimui nuo 14 m. Svetainės turiniu siekiama informuoti jaunus asmenis apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas bei skatinti būti sąmoningais, sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi, skatinti jų sąmoningumo didinimą ir atsakomybę už savo veiksmus bei skatinti prasmingai leisti laisvalaikį. Daug naujienų facebook puslapyje „Aš kritiškas“ https://www.facebook.com/askritiskas
*www.nerukysiu.lt skirta asmenims, norintiems mesti rūkyti. Svetainės turiniu siekiama motyvuoti asmenis nerūkyti, o rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio. Interneto svetainėje pateikiama aktuali ir patikima informacija, sudarytos galimybės asmeniui atlikti nesudėtingą testą, padedantį sužinoti priklausomybės tipą ir laipsnį, pateikiami patarimai, susiję su metimo rūkyti procesu. Be to, interneto svetainėje galima rasti rūkymo išlaidų skaičiuoklę, leidžiančią įvertinti, kiek galima sutaupyti metus rūkyti; interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai bei pokyčius metus rūkyti; interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur galima kreiptis pagalbos. Daug naujienų facebook puslapyje „Nerūkysiu“ https://www.facebook.com/nerukysiu

 

Skubi emocinė pagalba

JEI EMOCINĖ IR PSICHOLOGINĖ PAGALBA REIKALINGA SKUBIAI:

„Jaunimo linija“ – 8 800 28888  Darbo laikas: visą parą; Emocinę paramą teikia: savanoriai

„Vilties linija“ – 116 123  Darbo laikas: visą parą; Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

„Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366  Darbo laikas: visą parą;  Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai

„Linija doverija“ – 8 800 77277 Darbo laikas: kasdien 16.00-19.00 Emocinę paramą teikia: savanoriai-moksleiviai Parama teikiama rusų kalba. Linija skirta paaugliams ir jaunimui.

Skubi anoniminė psichologinė pagalba. Krizių įveikimo centras 8 640 51555  16.00–20.00 (I–V) 12.00–16.00 (VI) info@krizesiveikimas.lt  Atsako per dvi dienas www.krizesiveikimas.lt

https://tuesi.lt/ – svetainė, kurioje galite rasti informaciją ir papildomus kontaktus, esant savižudybės rizikai

Esant pavojui asmens ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei kreipkitės bendruoju pagalbos numeriu 112.

 

 

 

Dokumentai parsisiuntimui