Lietuvai besigalynėjant su pandemija, valdžios komunikacija kritikuojama bene labiau, negu politika. Kas tai sąlygoja ir kiek pagrįsti priekaištai, jog vyriausybė nenuosekli, nuolat blaškosi ir kalba skirtingais balsais? Kiek pagrįsti skundai, jog karantino ribojimai – nelogiški, o verslininkams esą sunku suprasti valdiškus reikalavimus ir kaip vyriausybė galėtų atsakyti? Politikos ydos ar neraštinga komunikacija – kas kaltas dėl tikrų ar tariamų bėdų pandemijos valdyme, nuo kurio sėkmės tiesiogiai priklauso kaip gyvensime artimoje ir tolimoje ateityje?
Visuomenė Vyriausybei priekaištauja, kad „antivakseriai“ lieka neįtinkinti, tautinės mažumos – nepasiektos, todėl skiepijimo kampanija vyksta lėčiau, negu galėtų, tad ką ir kaip galima būtų daryti šiame fronte? Taip pat tenka nemažai priekaištų valdžiai ir dėl esą mėgėjiškos viešinimo kampanijos „Petys už laisvę“ ir tikinama, jog profesionalai padarytų geriau – ar tikrai? Opozicijoje girdisi balsai, kad Lietuvą valdančios moterys komunikuoja „moteriškai“ ir girdi gadina žmonių nuotaiką, valdantieji atsikerta esą šešėlinės vyriausybės moterys – labai tylios. Kiek rimtai galima kalbėti apie moterišką komunikaciją?
Šiuos ir kitus klausimus aptars žinoma politikos apžvalgininkė, MRU Politikos mokslų instituto lektorė Rima Urbonaitė; įtakingas viešųjų ryšių ekspertas ir bendrovės „Nova media“ vadovas Arijus Katauskas; moterų teisių gynėja, komunikacijos žinovė, „Delfi“ apžvalgininkė ir MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos instituto lektorė Rūta Latinytė. Diskusiją moderuos politikos apžvalgininkas ir MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos instituto docentas Virgis Valentinavičius.
Ekspertų diskusijos „Pandemija ir komunikacija: kas ką?“ tiesioginę transliaciją Mykolo Romerio universiteto socialinio tinklo Facebook paskyroje kviečiame stebėti gegužės 10 dieną 13:00 val.
Diskusiją organizuoja MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto Komunikacijos institutas.