Apie MRU - Mykolo Romerio universitetas

Apie MRU

Mykolo Romerio universitetas (MRU) – socialinių mokslų lyderis Lietuvoje

Mykolo Romerio universitetas (MRU) – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių ir humanitarinių mokslų universitetas, pavadintas žymaus teisės mokslininko Mykolo Romerio (1880–1945) vardu.

Akademinė struktūra ir studijos

MRU siūlo plataus spektro socialinių mokslų studijų programas, sudarančias 95 % viso studijų portfelio (pagal AIKOS duomenų bazę). Universitete veikia šie akademiniai padaliniai:

Sūduvos akademija – universitetinis išsilavinimas regione

2024 m. spalio 1 d. Marijampolės kolegija integravosi į Mykolo Romerio universitetą ir tapo Sūduvos akademija (SUA). Tai reikšmingas žingsnis užtikrinant aukštos kokybės universitetines studijas Sūduvos regione, suteikiant galimybes vietos jaunimui mokytis neišvykstant iš gimtojo miesto. SUA taps strateginiu partneriu vietos savivaldybėms, verslui ir švietimo įstaigoms, prisidėdama prie inovacijų ir specialistų rengimo tiek regionui, tiek visai Lietuvai.

Tarptautiškumas ir bendradarbiavimas

MRU nuosekliai stiprina tarptautinius ryšius su universitetais visame pasaulyje.

  • 26 studijų programos vykdomos anglų kalba, iš jų 7 – jungtinės arba dvigubo diplomo programos.
  • MRU buvo pirmasis Lietuvoje, pradėjęs jungtines studijų programas su Prancūzijos, Austrijos ir Suomijos universitetais.
  • Pietų Korėja, Japonija, Kinija ir Indija yra pagrindinės MRU akademinės partnerystės šalys Azijoje.
  • Tarp aktyviausių partnerių – Dongseo universitetas (Pietų Korėja), Josai universitetas (Japonija) ir Huazongo mokslo ir technologijų universitetas (Kinija).

Moksliniai tyrimai ir inovacijos

MRU vykdo plataus masto socialinių ir humanitarinių mokslų tyrimus, kasmet įgyvendindamas per 50 tarptautinių ir nacionalinių projektų.

  • Socialinių inovacijų lyderis – Europos Komisijos finansuotas tyrimas MRU pripažino geriausiai socialines inovacijas plėtojančiu universitetu Vidurio ir Rytų Europoje.
  • Universitetas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokslo tinkluose, organizuoja mokslines konferencijas ir publikuoja aukšto lygio tyrimus.
  • MRU LAB – socialinių inovacijų laboratorijų tinklas, kuriame dirbama su tarpdisciplininiais projektais, jungiančiais mokslą, verslą, valdžios institucijas ir visuomenę.

MRU siekia tapti socialinių mokslų lyderiu, skatinančiu pažangią, inovacijomis grįstą visuomenės raidą, užtikrinančiu mokslo ir studijų kokybę bei atvirą akademinę aplinką.

MRU biblioteka – atvira 7 dienas per savaitę, suteikianti platų paslaugų spektrą studentams ir tyrėjams.

MRU bendruomenė – apie 7000 studentų ir klausytojų.

 

Informacija atnaujinta 2025 m.