Rugsėjo 25 d. Mykolo Romerio universitetas antrus metus iš eilės dalyvavo tradiciniame renginyje „Tyrėjų naktys“. Visi, besidomintys mokslu ir naujausiais pasiekimais, paskutinio rugsėjo penktadienio vakarą buvo kviečiami į įvairius intriguojančius renginius – nuo demonstracijų, ekskursijų iki paskaitų, simuliacijų ir interaktyvių veiklų. Viena svarbiausių šių metų naujienų buvo ta, jog didžioji dalis renginių vyko naujajame, ka tik duris atvėrusiame MRU LAB korpuse.
Psichologijos mokslo gerbėjai ir bibliofilai rinkosi MRU centriniuose rūmuose. Čia vyko psichoterapijos demonstracija, kurios metu buvo galima susipažinti su pagrindiniais grupinės terapijos principais. Tame pačiame pastate buvo surengta psichologinės iliuzijos demonstracija, kurios metu lankytojai, matydami įvairias demonstracines iliuzijas, galėjo palaužyti galvą ir bandyti įžvelgti prasmę ten, kur jos galbūt iš pirmo žvilgsnio nėra... Susipažinti su šiuolaikinės bibliotekos paslaptimis geriausia buvo pačioje bibliotekoje, todėl visi bibliofilai, knygų gerbėjai buvo laukiami tame pačiame korpuse esančioje MRU bibliotekoje.
Lankytojai turėjo unikalią progą vieni pirmųjų pasivaikščioti po naująjį MRU LAB korpusą. Keturių aukštų pastato, kurio bendras plotas daugiau kaip 3 000 kvadratinių metrų, pirmame aukšte įrengtos viešos erdvės studentams, akademinei bendruomenei, socialiniams partneriams su atviromis erdvėmis ir mobiliomis darbo vietomis, dviem (80 ir 30 vietų) auditorijomis susitikimams, pristatymams, konferencijoms. Kituose pastatuose aukštuose įsikuria devyniolika socialinių inovacijų mokslinių laboratorijų. „Tyrėjų nakties“ lankytojai galėjo pabendrauti su šių laboratorijų vadovais ir iš jų sužinoti, kokius socialinių inovacijų tyrimus vykdo, tarkim, Edukacinių technologijų, ar Gyvenimo kokybės laboratorijų tyrėjai, gauti įvairių naudingų patarimų.
MRU LAB erdvėse vyko ir nemažai kitų renginių. Paskaitoje „Gera informacijos paieška vs. Bloga informacijos paieška“ bus daug naudingų patarimų, kaip greitai ir naudingai rasti informaciją bei etiškai ją naudotis. Interaktyvi paskaita intriguojančiu pavadinimu „Su kuo valgoma kriminalistika?“ ne tik supažindino su kriminalistika bei jos mitais, bet ir atskleidė, kaip kai kuriuos kriminalistikos metodus ir priemones taikyti kasdieniame gyvenime. MRU LAB vyko ir keli pokalbiai-diskusijos, viena jų - „PhD iššūkiai: prieš, per ir po“, kurioje galima buvo sužinoti, kokia yra doktorantūros kaina visomis prasmėmis ir ką veikti ją baigus. Vyko ir „Tarptautinės politikos architektų simuliacijos“, kurių metu Baltijos jūros regiono tyrimų centro (BJRTC) tyrėjai organizavo tarptautinių politikos procesų simuliacijos žaidimą bei pateikė tolimos ir netolimos pasaulio politikos ateities prognozes.
Daugiau apie Tyrėjų naktį MRU čia.