Kibernetinio saugumo įgūdžių aljansas – nauja vizija Europai – REWIRE (angl. Cybersecurity Skills Alliance – A New Vision for Europe), Nr. 621701-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-SSA-B
Projekto Nr. 621701-EPP-1-2020-1-LT-EPPKA2-SSA-B
Projekto pavadinimas: „Kibernetinio saugumo įgūdžių aljansas – nauja vizija Europai”
Projekto akronimas: REWIRE
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2021-01-15 iki 2024-01-14
Projekto partneriai: APIROPLUS SOLUTIONS LTD, ASOCIACIJA INFOBALT, ASSOCIATION EUROPEENNE POUR LA FORMATION PROFESSIONNELLE, BUDAPESTI MUSZAKI ES GAZDASAGTUDOMANYI EGYETEM, CAIXABANK SA, EUROPEAN FORUM OF TECHNICAL AND VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING, EUROPEAN UNIVERSITY CYPRUS, GUARDTIME OU, HELLENIC LLOYD S SA, INSTITUT MINES-TELECOM, KUNGLIGA TEKNISKA HOEGSKOLAN, KYPRIAKI ETAIREIA PISTOPOIISIS LIMITED, Masarykova univerzita, MITROPOLITIKO COLLEGE ANOYMI EKPAIDEYTIKI ETAIRIA, POLYTECHNEIO KRITIS, RESEARCH INNOVATION AND DEVELOPMENT LAB PRIVATE COMPANY, TUV AUSTRIA CERT GMBH, UAB EKONOMINES KONSULTACIJOS IR TYRIMAI, UAB NRD CS, UNICOM-TELECOM DOO BEOGRAD-NOVI BEOGRAD, UNIVERSIDADE DE LISBOA, UNIVERSITAT RAMON LLULL FUNDACIO, UNIVERSITE DE LORRAINE, VYSOKE UCENI TECHNICKE V BRNE.
Projekto vadovas: Andrius Bambalas
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: nuo 2021-01-27 iki 2024-11-30
Projekto santrauka – REWIRE subūrė 12 švietimo ir mokymo paslaugų teikėjų, 11 partnerių, atstovaujančių pramonei ir sertifikavimui, ir dvi ES skėtines profesinio mokymo organizacijas iš 12 ES šalių, kad kartu parengtų naują sektorinį strateginį požiūrį į bendradarbiavimą kibernetinio saugumo įgūdžių srityje ir padėtų geriau suderinti rinkos įgūdžių poreikius ir atitinkamų švietimo ir mokymo organizacijų teikiamus įgūdžius. Šiuo projektu siekiama pateikti konkrečių rekomendacijų ir sprendimų, kurie padėtų sumažinti įgūdžių skirtumus tarp pramonės reikalavimų ir sektorinio mokymo pasiūlos ir prisidėtų prie augimo, inovacijų ir konkurencingumo kibernetinio saugumo srityje rėmimo. REWIRE kuria Kibernetinio saugumo pramonės planą ir konkrečią Europos kibernetinio saugumo įgūdžių strategiją. Šioje strategijoje bus sutelkta kitų iniciatyvų (t. y. CONCORDIA, SPARTA, ECHO, CyberSec4Europe) patirtis ir ji bus parengta remiantis holistiniu požiūriu, nustatant politinius, ekonominius, socialinius, technologinius, teisinius ir kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos sektoriaus įgūdžiams ir mokymo pasiūlai. Ši veikla, apimanti veiklą, etapus, rezultatus ir išeigą, bus plėtojama projekto metu:
- Kibernetinio saugumo pramonės plano kūrimas ir įgyvendinimas.
- Parengti Europos kibernetinio saugumo įgūdžių strategiją.
- Sukurti bendrą metodiką, skirtą dabartinei padėčiai įvertinti ir ateities poreikiams numatyti, nustatant esamus ir atsirandančius įgūdžių poreikius.
- Sukurti Europos kibernetinio saugumo įgūdžių observatoriją, integruotą konkrečiais veiksmais, veikla ir priemonėmis, leidžiančiomis numatyti ir suderinti įgūdžių pasiūlą ir paklausą.
- Remti strategiją ir sistemą įgyvendinant skaitmeninę internetinę viešai prieinamą Europos kibernetinio saugumo įgūdžių skaitmeninę observatoriją – CyberABILITY (kibernetinio saugumo įgūdžiams, kurioje sujungti rinkos poreikiai, profiliai, kompetencijos ir galimi mokymo kursai).
- Sukurti kibernetinio saugumo įgūdžių sistemą, kurioje būtų pateikti reikalingų kibernetinio saugumo profilių aprašai ir jų analizė.
- Išbandyti federacinį kibernetinį diapazoną, kurį talpintų keli projekto partneriai, kad būtų galima paremti projekto tikslus.
- Sukurti bent keturias (4) mokymo programas ir atitinkamas įgūdžių sertifikavimo schemas, skirtas Kibernetinio saugumo įgūdžių sistemoje pateiktiems profiliams.
- Skatinti sektoriaus patrauklumą ir lyčių pusiausvyrą imantis konkrečių veiksmų, kad būtų įtrauktos visos susijusios suinteresuotosios šalys.
- Plėtoti judumo skatinimo veiksmus, skatinant naudotis esamomis Europos priemonėmis („Erasmus+“, EURES, EAfA ir kt.).
- Sukurti tinklus, kad būtų patobulinti įgūdžių žvalgybos ir informacijos mechanizmai bei sustiprinti kibernetinio saugumo sektoriaus ir profesinio rengimo ir mokymo paslaugų teikėjų keitimąsi žiniomis ir praktika, pritaikant profesinio rengimo ir mokymo paslaugų teikimą prie šio sektoriaus poreikių, susijusių su įgūdžiais.
REWIRE pradės nuo to, kad pagrindiniai rinkos dalyviai pasinaudos galimybėmis išnaudoti savo talentus. Jie kartu su partneriais, sektoriaus įgūdžių aljansu, taps būtina varomąja jėga, skatinančia tvarią sektoriaus strategiją ir plano įgyvendinimą, kaip minėta pirmiau.