Mykolo Romerio universiteto bendruomenė liūdi 2024 m. gruodžio 23 d. netekusi iškilios asmenybės, teisėtyrininkės, darbo teisės mokslininkės, profesorės dr. Genovaitės Dambrauskienės.
Profesorė Genovaitė Dambrauskienė buvo šiltas ir šviesus žmogus, aktyviai dalyvavo skleisdama teisines žinias ne tik mokslo bendruomenėje, bet ir atskiroms darbo teisės žinių poreikį turinčioms grupėms. Profesorės sukauptos darbo teisės žinios, didelė praktinio darbo patirtis, mokėjimas organizuoti kolektyvinį darbą padėjo jai aktyviai dalyvaujant ir teisės aktų rengimo procese. Jos indėlis į darbo teisinių santykių reformą buvo matyti nuo nepriklausomos Lietuvos atkūrimo laikų. Tuo metu ji vadovavo darbo grupei, rengusiai Kolektyvinių sutarčių įstatymą, kurį pati pristatė 1991 m. sausio 10 d. Aukščiausiosios Tarybos posėdyje. Tik profesorės dėka buvo susitarta dėl svarbių kolektyvinės sutarties reguliavimo nuostatų. Atitinkamai profesorę galima pavadinti socialinio dialogo reguliavimo Lietuvoje pradininke. Šių nuostatų ji ir toliau laikėsi rengiant 2002 m. Lietuvos Respublikos darbo kodeksą ir kitus įstatymus.
Dr. Genovaitė Dambrauskienė aktyviai įsitraukė į Lietuvos teisininkų draugijos veiklą, 1995-2000 m. buvo šios draugijos valdybos nare.
Profesorė dr. Genovaitė Dambrauskienė Mykolo Romerio universitete dirbo 14 metų. Profesorės Genovaitės Dambrauskienės mokslinių tyrimų (interesų) sritys buvo darbo teisės problemos: darbo sutartis, kolektyviniai darbo santykiai, įdarbinimas, lokalusis reguliavimas, socialinis dialogas (socialinė partnerystė), lanksčių užimtumo formų taikymas ir kt.
1999 m. konkurso būdu buvo paskirta į tuometinės Lietuvos teisės akademijos (nuo 2005 m. – Mykolo Romerio universitetas) Darbo teisės ir socialinės saugos katedros vedėjos pareigas. Senato sprendimu 2001 m. jai buvo suteiktas profesoriaus pedagoginis vardas, 2005-2010 m. ji buvo išrinkta Senato nare, Teisės fakulteto tarybos nare ir Doktorantūros komiteto nare. 2020 m. spalio 5 d. Genovaitei Dambrauskienei suteiktas MRU garbės profesorės vardas.
Per 8 vadovavimo Darbo teisės ir socialinės saugos katedrai metus išryškėjo Genovaitės Dambrauskienės kaip mokslo organizatorės talentas. Parengta darbo ir socialinio aprūpinimo teisės magistrantūros studijų programa, suformuota mokslinių tyrimų kryptis, parengtos dėstomų studijų dalykų programos, organizuotos doktorantūros studijos, suburtas mokslininkų ir dėstytojų kolektyvas, kuris per pirmąjį katedros veiklos dešimtmetį paskelbė per 50 mokslinių straipsnių, parengė socialinės saugos pagrindų ir darbo teisės vadovėlius, keletą mokomųjų metodinių leidinių, metodines studijų programas, nuotolinių studijų modulį „Darbo sutartis“, bakalauro studijų programos „Teisė ir valdymas“ mokomosios medžiagos modulį „Darbo teisė“, magistrantūros studijų programą „Darbo ir socialinio aprūpinimo teisė“.
Profesorė buvo apie šimto publikacijų autorė ir bendraautorė, apie darbo santykių teisinio reguliavimo problemas skaitė pranešimus Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose, taip pat organizavo mokslines konferencijas darbo teisės tematika.
Profesorė Genovaitė Dambrauskienė daug prisidėjo prie jaunųjų teisininkų mokslininkų rengimo – vadovavo magistrantų darbams ir daktaro disertacijoms. Aštuoni jos vadovauti doktorantai sėkmingai apgynė socialinių mokslų srities teisės krypties daktaro disertacijas, didžioji jų dauguma sėkmingai tęsia akademinį darbą.
Nors nuo 2013 m. profesorė nebedirbo universitete, iki pat savo mirties ji mielai bendravo, dalijosi savo patirtimi su buvusiais studentais, doktorantais, kolegomis ir bendražygiais.
Žvelgdami į profesorės Genovaitės Dambrauskienės nuveiktus darbus, įvairiapusę mokslinę, pedagoginę, visuomeninę veiklą, su pagarba prisiminsime ją ir perduosime jos sukauptą darbų palikimą, žinias ir išmintį ateities kartoms.
Parengė Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Privatinės teisės instituto prof. dr. Ingrida Mačernytė-Panomariovienė.