Lapkričio 28 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) įvyko mokslinė konferencija „Įgalinimo transformacija: inovatyvūs sprendimai teikiant socialines paslaugas“, kurią organizavo Vilniaus miesto socialinių paslaugų centras (SPC), MRU Žmogaus ir visuomenės studijų fakulteto (ŽVSF) Edukologijos ir socialinio darbo institutas (ESDI) bei Lietuvos socialinio darbo mokyklų asociacija (LSDMA).
Įgalinimo transformacija – tai naujas požiūris, akcentuojantis ne tik paslaugų teikimą ir jų prieinamumą, bet ir žmonių, kuriems jos skirtos, galimybių plėtrą, žmogaus teises, orumą ir socialinę gerovę. Tai ne tik teorinė sąvoka, bet ir praktinis įrankis, leidžiantis žmonėms aktyviai dalyvauti savo gyvenimo pokyčiuose.
„Įgalinimo tematika yra itin reikšminga, nes ji leidžia peržengti tradicinių socialinės paramos ribas, suteikiant žmonėms galimybę patiems aktyviai dalyvauti savo gyvenimo pokyčiuose. Tai ugdo jų gebėjimus, atsakomybę ir pasitikėjimą savimi“, – teigia MRU ŽVSF ESDI profesorė dr. Vida Gudžinskienė.
Konferencijoje, kuri subūrė socialinių paslaugų sektoriaus praktikus, vadovus, akademikus ir specialistus, siekiančius gilintis į socialinės apsaugos bei paslaugų kokybės klausimus, buvo siekiama aptarti esminius socialinių paslaugų sektoriaus iššūkius, naujoves bei gerosios praktikos pavyzdžius, norint užtikrinti jų kokybės tobulinimą ir atliepti nuolat besikeičiančius visuomenės poreikius.
Renginį atidarė LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrės Vilmos Augienės, Vilniaus miesto savivaldybės vicemerės Simonos Bieliūnės bei MRU ŽVSF ESDI direktorės prof. dr. Valdonės Indrašienės sveikinimai. Juose buvo pabrėžiama, jog ši konferencija yra puiki galimybė šioje srityje dirbantiems specialistams išgirsti ir keistis žiniomis, diskutuoti bei atrasti naujas galimybes socialinio darbo sferoje.
„Linkiu, kad mūsų diskusijos įkvėptų naujoms idėjoms ir prisidėtų prie tvarios socialinio darbo ateities“, – teigė prof. dr. V. Indrašienė.
Konferencijos metu buvo nagrinėjami svarbūs klausimai, tarp jų – krizėms atsparūs socialinio darbuotojo ugdymo būdai, vadovų įtaka organizacijos kultūros formavimui, taip pat buvo pristatytos šeimų, patiriančių socialinę riziką, įgalinimo prielaidos, aptarti karo pabėgėlių paauglių integracijos iššūkiai, vaikų įtraukimas į švietimo sistemą ir svetingumo aspektai dirbant su nepilnamečiais pabėgėliais. Be to, pristatyta multidimensinė šeimos terapija – sisteminis pagalbos šeimai ir paaugliams būdas.
Ši konferencija dar kartą patvirtino įgalinimo svarbą kaip šiuolaikinio socialinio darbo pagrindą, leidžiantį ne tik teikti pagalbą, bet ir skatinti žmonių atsakomybę už savo gyvenimo pokyčius bei gerovės kūrimą.