Tarptautinė konferencija MRU aptarė intelektinės nuosavybės apsaugos iššūkius baudžiamojoje teisenoje - MRU
Naujienos

12 lapkričio, 2024
Tarptautinė konferencija MRU aptarė intelektinės nuosavybės apsaugos iššūkius baudžiamojoje teisenoje
Universitetas

Penktadienį, lapkričio 8 dieną, Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko praktikams skirta konferencija tema „Prekių ženklų apsaugos įgyvendinimas baudžiamojoje ir administracinėje teisenoje: iššūkiai ir gerosios praktikos“. Šią konferenciją organizavo MRU Teisės mokykla ir tarptautinė ne pelno siekianti organizacija „React“, bendradarbiaujant su JAV Teisingumo departamentu ir Europos Sąjungos (ES) bendradarbiavimo baudžiamosios teisenos srityje agentūra „Eurojustas“. Renginys subūrė įvairių teisėsaugos institucijų, tokių kaip teismai, prokuratūra, muitinė, bei kitų įstaigų darbuotojus.

Konferencijos tikslas – aptarti intelektinės nuosavybės teisių įgyvendinimą baudžiamosiose bylose Lietuvoje, Europos Sąjungoje ir JAV. Diskusijose buvo nagrinėjami nusikalstamų veikų kvalifikavimo ypatumai, teismų praktikos ir reglamentavimo tendencijos. Sveikinimo žodį konferencijos pradžioje tarė MRU Teisės mokyklos dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė, o pranešimus skaitė tokie pranešėjai kaip „React“ padalinio Lietuvoje, kuruojančio Šiaurės Rytų Europos ir Centrinės Azijos valstybes, vadovas Kazimieras Saržickas, Eurojusto teisinio bendradarbiavimo pareigūnė Sandra Gudaitytė, JAV Teisingumo departamento atstovė Kristi O'Malley, bei prekių ženklų „Volkswagen“, „Honda Motor Europe“, „Apple Europe Limited“, „Vinted“ ir kitų kompanijų atstovai.

Pasibaigus konferencijai, JAV Teisingumo departamento atstovė Kristi O'Malley išreiškė pasitenkinimą renginio organizacija ir pabrėžė pagrindinę konferencijos žinią: norint sėkmingai kovoti su pasauline intelektinės nuosavybės nusikaltimų grėsme, būtina stiprinti teisėsaugos institucijų, prokurorų ir teisių turėtojų tarptautinį bendradarbiavimą. Anot „Eurojust atstovės Sandros Gudaitytės, nors nusikaltimai intelektinei nuosavybei dažnai suvokiami kaip nusikaltimai be nukentėjusiųjų, jie daro rimtą poveikį ekonomikai, aplinkai, vartotojų sveikatai ir saugumui. „Eurojust“ siekia stiprinti teisminius veiksmus, nukreiptus prieš klastojimą, piratavimą ir kitus intelektinės nuosavybės pažeidimus, ir skatinti teisminį bendradarbiavimą ES lygiu“, – kalbėjo S. Gudaitytė.

„React“ filialo Lietuvoje vadovas Kazimieras Saržickas pažymėjo, kad intelektinės nuosavybės nusikaltimai retai būna izoliuoti – dažnai juos lydi kiti nusikalstami veiksmai, tokie kaip kontrabanda, mokesčių vengimas, sukčiavimas, nelegalus darbas ar net draudžiamų prekių platinimas. „Todėl labai svarbu tai įvertinti susidūrus su klastotėmis ne tik teisėsaugos ir muitinės pareigūnams, bet ir kiekvienam vartotojui“, – sakė K. Saržickas.

MRU bakalauro studijų programos „Teisė ir globalus saugumas“ direktorius doc. dr. Juozas Valčiukas pasidžiaugė, kad konferencija buvo puiki proga studentams plėsti savo žinias ir stiprinti praktinius įgūdžius. „Bendradarbiavimas su „React“ organizacija šia konferencija tik įsibėgėja, nes planuojama surengti ir kitus renginius bei netrukus pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp MRU ir „React“, kas atvers dar didesnes galimybes studentams tobulinti žinias ir įgūdžius teisės ir saugumo temomis“, – kalbėjo doc. dr. J. Valčiukas.