3D modelius virtualios realybės (VR) simuliacijoms bei metaverse projektus Pietų Korėjoje kuriantis Aurimas Tiriūna mėgaujasi savo veikla ir planuoja tolimesnius karjeros žingsnius. Mykolo Romerio universiteto (MRU) alumnas papasakojo, kaip įsitvirtino konkurencingoje Azijos videožaidimų rinkoje.
„Šiuo metu dirbu „Samwoo Immersion“ įmonėje, esu patenkintas. Kaupiu patirtį, kad atėjus laikui rasčiau karjeros galimybių dar didesnėse įmonėse“, – sakė A.Tiriūna.
Pasak jo, sėkminga karjera prasidėjo nuo teisingo studijų pasirinkimo.
„Baigdamas mokyklą labai domėjausi matematika ir psichologija, tačiau labiau už viską mėgau piešti, todėl pirmiausiai ieškojau studijų, kurios ugdytų mane kaip menininką“.
Jį sudomino MRU siūloma išskirtinė galimybė – įgyti dvigubą diplomą, studijuojant Lietuvoje ir Pietų Korėjos Dongseo universitete (DSU). Vaikino karjeros pakilimo taku tapo informatikos ir skaitmeninio turinio bakalauro studijų programa, šiuo metu besivadinanti „Žaidimų kūrimas ir skaitmeninė animacija“.
Aurimas dar baiginėdamas mokyklą pradėjo kurti meno kūrinius pagal užsakymus. Įstojęs į MRU, pradėjo mokytis dirbti su „Photoshop“ programa ir netrukus jau galėjo vadinti save grafikos dizaineriu – ėmė kurti logotipus ir renginių reklamas. „Galiausiai, pradėjęs mokytis dirbti su 3D programomis, supratau, kad tai yra mano mėgstamiausia sritis“, – sakė A.Tiriūna.
Kalbėdamas apie pasirinkimą studijuoti MRU, vaikinas pabrėžė, kad labiausiai dėmesį patraukė tai, kad studijų plane rado daug su menine raiška susijusių dalykų ir kad jie glaudžiai siejasi su nepaprastai greitai augančiomis videožaidimų ir filmų industrijomis. „Taip pat labai patiko siūloma galimybė mokytis anglų kalba ir dviems metams išvykti į Pietų Korėją“, – pridūrė Aurimas.
„Drastiškų skirtumų nėra“, – sakė paprašytas įvertinti studijų MRU ir DSU skirtumus.
„Principas paprastas – sėdam prie kompiuterių ir dirbam, kuriam projektus, išbandom programų funkcijas, gilinamės į teoriją ir panašiai. Skirtumų galima rasti studijų struktūroje – MRU paskaitų trukmė yra pusantros valandos, o DSU paskaitos vyksta 50 minučių. DSU per mokslo metus turėjome dvejas ilgąsias atostogas po du mėnesius – žiemos ir vasaros. DSU suteikia galimybę papildomai savarankiškai mokytis laboratorijose, naudotis universiteto kompiuteriais, kita įranga.
Didžiausias skirtumas, kuris jautėsi – azijietiška kultūra. Čia dėstytojų ir mokytojų profesija yra ypatingai gerbiama, todėl studentai privalo būti labai mandagūs. Netgi tokios detalės, kaip netinkama stovėsena ar kūno kalba, gali pasirodyti nepagarbios. Labiausiai vertinu tai, kad išvyka į Pietų Korėją praplėtė pasaulėžiūrą, o pačios studijos padėjo atrasti savo aistrą 3D modelių kūrimui“.
Studijuodamas vaikinas rodė puikius rezultatus, todėl gavo praktikos galimybę „Samwoo Immersion“ – vienoje iš vietinių įmonių Busane. Baigęs studijas čia ir įsidarbino.
„Studijų metu susipažinau su dauguma specialybių, kurios yra būtinos kuriant kompiuterinės grafikos produktus, todėl jaučiu pranašumą prieš „savamokslius“ kolegas, kurie praktikuojasi tik vienoje srityje, nes prireikus galiu pagelbėti ir kitų sričių specialistams“.
MRU alumnas pastebėjo, jog Lietuvos žaidimų industrija dar, deja, nėra labai vertinama tarptautinėje rinkoje. O Pietų Korėjoje ši industrija tiesiog klesti.
„Videožaidimai čia – didelė kultūros dalis. E-sporto arenose vyksta pasaulinio lygio čempionatai, jaunuoliai leidžia laiką be galo populiariose kompiuterinėse kavinėse „PC Bang“. Serialuose, reklamose ir kitose medijose dažnai sutinkami videožaidimų veikėjai, o korėjietiškos žaidimų gigantės, kaip „Nexon“, „NCSoft“, ar „Krafton“, kuria pasaulinio pripažinimo sulaukusius žaidimus“, – pasakojo A.Tiriūna, būsimiems žaidimų kūrėjams turintis patarimą:
„Neapsigaukite, kurti žaidimus yra daug sunkiau nei juos žaisti. Linkiu išsikelti aukštus tikslus, rasti motyvuojančius autoritetus ir stengtis iš visų jėgų. Su tokiu nusiteikimu studijos ir karjera bus daug smagesnės“.
Primename, kad paskutinysis stojimo į bakalauro studijas etapas vyksta iki rugpjūčio 22 dienos.