Naujienos
30 rugpjūčio, 2016
Universitete atidaromos dvi parodos
Įvykis
Rugsėjo 1-osios proga universitete atidaromos dvi parodos, kurias pristato MRU fotografas Vidūnas Gelumbauskas ir dailininkas Tomas Raimundas Jovaiša.
Fotografijų paroda „Mykolo Romerio universiteto teatras foto objektyve“
Vieta: MRU II kopusas, II aukšto fojė.
Autorius - fotografas Vidūnas Gelumbauskas: „Nuotraukoje teatras iš veiksmo erdvėje ir laike virsta įvykiu. Ir tada į jį jau galime pažvelgti įdėmiau, kruopščiai nagrinėdami smulkiausias detales, dar kartą tyrinėdami veido išraiškas, kūno plastiką, spalvas ir daiktus. Kartais to nepastebime, akis nukreipdami į kitą personažą ar įvykį – garsesnį, ryškesnį, įdomesnį. O dabar, žiūrėdami į spektaklio nuotaiką, ją tyrinėdami ir permąstydami, randame naujus niuansus.
Tada teatras pasidaro artimesnis ir suprantamesnis. Dažnai tai veda prie netikėtų atradimų, kurie verčia permąstyti iki tol turėtą santykį su pjese, su spektakliu, pagaliau su aktorių darbu. Tos naujai permatytos išraiškos, tos emocijos, tos akimirkos, kurios užfiksuotos nuotraukoje dabar yra atviros visų akims, negali nejaudinti.
Geras teatras nėra tik vaidyba – tai yra jautrus santykis su kitų gyvenimais. Jis atsispindi aktorių veiduose, lūpų kampučiuose, akių blizgesyje, galvos pasukime. Pažvelkite, kaip subtiliai jų veiduose ir kūno formose atgyja tikros jausenos! Stebėjimas, laukimas, pyktis, neviltis, džiaugsmas, tikėjimas, išmintis, melas – visa tai parašyta aktorių veiduose. Tokius atradimus galime padaryti apsidairydami aplinkui ir ieškodami tų pačių emocijų savo bendramokslių, kolegų, draugų veiduose. Tam reikia dėmesio ir atidumo, drąsos nukreipti savo žvilgsnį į kitą ir noro sukurti tikrą santykį. Esame visuomenė, kuri to santykio vengia. Ir vis dėlto, turime išdrįsti nugalėti savo baimes ir pradėti pažinti mus supančią aplinką. Universitete tą bandome daryti per pačių pasirinktą objektyvą – ir nebūtinai fotoaparato. Mes tiriame, analizuojame ir vertiname mus supančius procesus. Mes naudojamės sudėtingomis programomis, mes ieškome teisinių ir tiesinių ryšių, mes kuriame strategijas ir jas dekonstruojame. Tačiau šiandien universitetas siūlo išmokti naudotis dar vienu objektyvu – savo akimis ir širdimi...“
Akvarelės paroda „Fragmentai“
Vieta: MRU Rotondinė salė.
Autorius - dailininkas Tomas Raimundas Jovaiša: „Lieti akvareles yra rimtas darbas. Baltas popieriaus lapas visuomet gąsdina ir verčia ilgai rinktis kaip padaryti, kad tuščias ir plokščias lapas pavirstų mano pojūčių, jausmų, minčių vaizdu. Todėl reikia susikaupti ir pradėti taip, kad vėliau netektų gailėtis. Akvarelė neatleidžia klaidų. Atrodo, kad tokie paprasti elementai –vanduo, teptukas, keli pigmentai yra labai paslankūs ir lengvai valdomi, tačiau taip tik atrodo.
Mano patirtis sako, kad negalima pradėti lieti, netgi piešti, jei neturi idėjos, vaizdo struktūros ir liejimo plano; tai teks nusivilti dažniausiai. Akvarelės liejimas ir meditacija yra kažkaip susiję. Nusiraminimas, įsigilinimas į vaizdą, jo kitimas lape yra lyg srautas, kuris neša iki galutinio potėpio. Ir tada tampa aišku ar vidiniai impulsai, pojūčiai transformavosi į naują atradimą ar ne.
Betyrinėdamas puikių akvarelės meistrų darbus randu keletą jiems bendrų bruožų. Tai plokščio paviršiaus pavertimas gyvenimu erdvėje – bežiūrėdamas užmiršti, kad žiūri į plokštumą, labai stipri koncentracija vienam potėpiui, kompozicijos išbaigtumas, jokių technikos apribojimų neturėjimas. Akvarelė yra žmogaus gyvenimo atspaudas, ji neturi nei ribų nei kanonų. Vienintelis apribojimas yra autorius – jo kelio nuoširdumas, savianalizė, tobulėjimas ir atsidavimas darbui“.
Kviečiame!